Seria porażek odeszła w niepamięć. Gole wychowanków

W meczu 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 2:1 po golach Kamila Paszka i Dariusza Wanata. Tym samym biało-niebiescy przełamali serię czterech porażek z rzędu.

Spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte. W pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy bramek, choć lepsze okazje stworzyli sobie oświęcimianie. Po ich strzałach Patrika Nechvátala trzykrotnie uratowała konstrukcja bramki. Odrobiny szczęścia zabrakło Ryanowi Glennowi, Daniiłowi Oriechinowi i Victorowi Rollinowi Carlssonowi.

Na gole trzeba było poczekać do drugiej tercji. W 31. minucie wynik spotkania otworzył Kamil Paszek, który wykorzystał podanie zza bramki Aleksandra Strielcowa.

Goście odpowiedzieli po 192 sekundach. Frenks Razgals idealnie zagrał do Vitālijsa Pavlovsa, który złapał na przemieszczeniu Clarke’a Saundersa.

Ekipa z Chemików 4 nie załamała się i chwilę później ponownie objęła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dariusz Wanat, który wykorzystał zagranie zza bramki Krystiana Dziubińskiego.

W trzeciej odsłonie podopieczni Róberta Kalábera odważniej zaatakowali, ale trzeba przyznać, że biało-niebiescy dobrze i skutecznie się bronili. Ze swoich obowiązków dobrze wywiązywał się Saunders, który do końca spotkania nie dał się już pokonać.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
1:0 Kamil Paszek – Aleksandr Strielcow, Teddy Da Costa (30:06),
1:1 Vitālijs Pavlovs – Frenks Razgals (33:18),
2:1 Dariusz Wanat – Krystian Dziubiński, Miłosz Noworyta (35:03).

Sędziowali: Mateusz Niżnik, Patryk Pyrskała (główni) – Michał Żak, Marcin Młynarski (liniowi).
Minuty karne: 2-6.
Strzały: 21-33.
Widzów: 1200.

Unia: C. Saunders – R. Glenn, K. Paszek, T. Da Costa, V. Rollin Carlsson, A. Strielcow – M. Rogow (2), N. Stasienko, D. Oriechin, W. Strielcow, K. Dziubiński – J. Orłow, P. Bezuška, A. Themár, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Kusak, D. Wanat, A. Trandin, W. Jerasow.
Trener: Piotr Sarnik

JKH: P. Nechvátal – K. Górny, M. Bryk; M. Kasperlík, R. Rác, E. Kalns – Ē. Ševčenko, M. Horzelski; A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals – A. Kostek, S. Bahalejsza (2); M. Urbanowicz, D. Paś, G. Bondaruk (2) – J. Gimiński (2), J. Kamienieu; R. Nalewajka, D. Jarosz, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber