Sadłocha zawodnikiem Unii. Kontynuuje rodzinną tradycję!

Szósty transfer przed sezonem 2023/2024 stał się faktem. Do Re-Plast Unii Oświęcim dołączył Kamil Sadłocha, który podpisał z biało-niebieskimi roczny kontrakt.

Sadłocha ma 24 lata i urodził się w Sosnowcu. Gra prawym uchwytem kija, występuje na pozycji środkowego i dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi. Przy 180 centymetrach wzrostu, waży 84 kilogramy.

Jako dziecko wyjechał z rodzicami do Chicago i to tam rozpoczął swoją hokejową edukację. Miał okazję występować w nieoficjalnych reprezentacjach Stanów Zjednoczonych.

Swoją dotychczasową karierę spędził w amerykańskich ligach młodzieżowych. Dobrze prezentował się w USHL, która znajduje się pod lupą skautów z NHL. W 116 meczach zdobył 24 bramki i zanotował 35 asyst.

Kamil Sadłocha ostatnie lata spędził w lidze NCAA, czyli najsilniejszej lidze akademickiej w USA. Występował w ekipie Uniwersytetu Stanowego Ohio. W 110 spotkaniach zdobył 17 goli i notując 15 kluczowych zagrań. Na ławce kar spędził 59 minut.

Warto dodać, że 24-letni napastnik jest synem Piotra Sadłochy, który w latach dziewięćdziesiątych z powodzeniem występował w biało-niebieskich barwach. Z Unią zdobył trzy tytuły mistrza Polski! Grał też w seniorskiej reprezentacji Polski. Z kolei jego ojcem chrzestnym jest wybitny reprezentant naszego kraju Damian Słaboń.

Sadłocha w Oświęcimiu pojawi się na przełomie lipca i sierpnia.

Wcześniej kontrakty z ekipą z Chemików 4 podpisali trzej obrońcy: Calle Ackered, Kalle Valtola i Joonas Uimonen oraz występujący w ataku Henry Karjalainen i Ville Heikkinen.

Comments are closed.