Rozgryźć Stalowe Pierniki”

Dziś zostanie rozegrany mecz 42. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z KH Energą Toruń.

Biało-niebiescy są liderem Polskiej Hokej Ligi i w tej chwili nad drugim GKS-em Katowice mają trzy punkty przewagi. Warto zaznaczyć, że ekipa z Chemików 4 wygrała ostatnie trzy mecze z rzędu, a w pokonanym polu zostawiła JKH GKS Jastrzębie (2:1), Comarch Cracovię (3:2) i GKS Tychy (1:0 d.).

Trzy zwycięstwa z rzędu odniosły też „Stalowe Pierniki”, które wygrały swoje mecze z zespołami z miejsc 7-9.

Nie da się ukryć, że najmocniejszym punktem toruńskiego zespołu jest Robert Arrak, który z 20 bramkami jest drugim najlepszym strzelcem Polskiej Hokej Ligi. Estończyk przeciwko Re-Plast Unii skompletował nawet hat tricka, więc zawodnicy biało-niebieskich muszą zwrócić na niego szczególną uwagę.

Ważnymi postaciami linii defensywnej są Aleksandr Rodionow, Jegor Szkodienko i Dmitrij Kozłow.

Dodajmy, że w tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Dwa razy wygrała Unia (4:0, 3:1) i dwa razy podopieczni Jussiego Tupamäkiego (6:4, 6:2).

Sędziami głównymi tego meczu będą Robert Długi z Nowego Targu i Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju. Na liniach zobaczymy Kamila Korwina i Wojciecha Czecha.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Comments are closed.