Reprezentacja Polski z awansem! „Przygo” znów strzela

Ogromny sukces reprezentacji Polski! Biało-czerwoni pokonali dziś Kazachstan 3:2, który miał w swoim składzie aż 18 zawodników z KHL! Tym samym podopieczni Tomka Valtonena wywalczyli awans do kolejnej fazy kwalifikacji olimpijskich.

Polacy po pierwszej odsłonie prowadzili 1:0 po golu Bartosza Ciury. W 31. minucie prowadzenie podwyższył Martin Przygodzki, który skutecznie poprawił uderzenie Oskara Jaśkiewicza.

Kazachowie szybko doprowadzili do wyrównania, a świetnie spisującego się w Polskiej bramce Johna Murraya zaskoczył Dustin Boyd. Na początku trzeciej odsłony zwycięskiego gola zdobył Maciej Urbanowicz.

„Przygo” wystąpił w czwartym ataku u boku Filipa Starzyńskiego i Szymona Marca. Rozegrał siedemnaście zmian, spędził na lodzie 10 minut i 19 sekund oraz oddał dwa strzały. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +1.

Kazachstan – Polska 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
0:1 – Bartosz Ciura – Krystian Dziubiński (07:28),
0:2 – Martin Przygodzki – Oskar Jaśkiewicz (30:30),
1:2 – Dustin Boyd – Curtis Valk, Nigel Dawes (30:47),
2:2 – Dustin Boyd – Nigel Dawes, Curtis Valk (35:29),
2:3 – Maciej Urbanowicz – Filip Komorski, Krystian Dziubiński (40:29),

Sędziowali: Adam Kika (Czechy), Gordon Schukies (Niemcy) – Andreas Malmqvist (Szwecja), Andrew Dalton (Wielka Brytania).
Minuty karne: 2-6.
Strzały: 53-17.
Widzów: ok. 7 tys.

Polska: Murray – Kolusz, Wajda (2); Chmielewski, Paś, Jeziorski – Kostek, Ciura; Bettahar, Neupauer, Kapica – Jaśkiewicz (2), Michałowski; Dziubiński, Komorski (2), Urbanowicz oraz Przygodzki, Starzyński, Marzec.
Trener: Tomek Valtonen.

Kazachstan: Karlsson – Mietałnikow (2), Dietz; Dawes, Boyd, Szestakow – Szłapow, Blacker; Michajlis, Valk, Starczenko – Kleszczenko, Makliukow; Akłozin, Rymriew, Szewczenko – Oriechow; Żajłauow, Pietuchow, Sagadiejew oraz Gurkow.
Trener: Andrej Skabiełka.