Puchar dla JKH. Dziękujemy za walkę (WIDEO)

Hokeistom Re-Plast Unii Oświęcim nie udało się sięgnąć po Puchar Polski. Podopieczni Nika Zupančiča przegrali z JKH GKS-em Jastrzębie 0:2, ale ambicji i woli walki nie można im odmówić.

Biało-niebiescy stoczyli prawdziwy bój z jastrzębianami. Bandy trzeszczały, sporo było fizycznej gry, a obie drużyny skupiały się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Dogodnych okazji było zatem jak na lekarstwo.

Najlepsze sytuacje dla oświęcimian wypracowali sobie Jakub Wanacki (4. minuta) i Gregor Koblar (9.), ale w obu przypadkach dobrymi interwencjami popisał się Ondřej Raszka. Świetnym refleksem zaimponował też Clarke Saunders, który w 5. minucie zatrzymał uderzenie Radosława Sawickiego.

Drużyna z grodu nad Sołą na początku drugiej odsłony przez 77 sekund grała w podwójnej przewadze, ale nie zdołała jej wykorzystać. Bramka w tym okresie byłaby niesamowicie pomocna i być może kluczowa dla dalszych losów spotkania.

Później coraz aktywniejsi byli jastrzębianie aż w końcu w 41. minucie otworzyli wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Artem Iossafov, który poprawił uderzenie Macieja Urbanowicza.

Oświęcimianie mogli błyskawicznie wyrównać, ale Andrej Themár nie zdołał pokonać Ondřeja Raszki. W 59. minucie golkiper jastrzębian obronił jeszcze dobre uderzenie Radka Meidla.

Nie minęło kilkanaście sekund, a w sytuacji sam na sam znalazł się Martin Kasperlik, który z bekhendu trafił pod poprzeczkę. Kibice rozpoczęli fetowanie sukcesu.

Trener Nik Zupančič – widząc, że w końcówce na ławkę kar powędrował Dominik Paś – zdecydował się wycofać bramkarza i wprowadzić do gry dodatkowego napastnika. Ale ten manewr nie przyniósł zamierzonego efektu.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1:0 – Artem Iossafov – Maciej Urbanowicz (40:39),
2:0 – Martin Kasperlík – Radosław Sawicki (58:39),

Sędziowali: Paweł Meszyński, Olov Lundqvist (główni) – Sławomir Szachniewicz, Ľudovít Šoltés (liniowi).
Minuty karne: 12-6.
Strzały: 34-43.
Widzów: 1600.

JKH: Raszka – Górny, Matusik; Urbanowicz, Wałęga, Sawicki – Jabornik, Auvinen; Virtanen (2), Paś (4), R. Nalewajka – Gimiński (2), Michałowski; Kasperlik, Rohtla (2), Iossafov – Ł. Nalewajka, Wróbel (2), Jarosz.
Trener: Robert Kalaber.

Unia: Saunders – Zaťko (2), Pretnar; Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Šaur, Bezuška; Piotrowicz, Trandin, Przygodzki – Luža, Wanacki (2); Meidl, Wanat, Themár – P. Noworyta (2), M. Noworyta; Krzemień, Raška, Malicki.
Trener: Nik Zupančič.