„Przygo” powołany

Selekcjoner reprezentacji Polski Róbert Kaláber powołał 26 zawodników na najbliższe zgrupowanie kadry, które odbędzie się w Katowicach oraz rozgrywany na „Jantorze” turniej EIHC. W tym gronie znalazł skrzydłowy Re-Plast Unii Oświęcim Martin Przygodzki.

29-letni napastnik rozegrał w tym sezonie 20 spotkań, w których zdobył 6 bramek i zaliczył 6 asyst.

Na liście rezerwowej znalazł się Łukasz Krzemień, który w tym sezonie imponuje formą. 24-letni środkowy w 21 meczach zdobył 13 punktów za 7 goli i 6 kluczowych zagrań.

Powołani:

Bramkarze:

John Murray (GKS Tychy), Ondřej Raszka (HC Frydek-Mistek, Czechy-2), Michał Kieler (GKH Stoczniowiec Gdańsk),

Obrońcy:

Mateusz Bryk, Kamil Górny, Marcin Horzelski, Arkadiusz Kostek (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Bartosz Ciura (GKS Tychy), Oskar Jaśkiewicz (Tauron Podhale Nowy Targ), Oskar Krawczyk, Maciej Kruczek (obaj GKS Katowice), Jauhienij Kamienieu (Ciarko STS Sanok).

Napastnicy:

Bartosz Fraszko, Patryk Krężołek, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut, Filip Starzyński (wszyscy GKS Katowice) Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Christian Mroczkowski, Patryk Wronka (wszyscy GKS Tychy), Dominik Paś, Kamil Wałęga (obaj JKH GKS Jastrzębie), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Alan Łyszczarczyk (Tauron Podhale Nowy Targ), Martin Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim).

Lista rezerwowych:

Bramkarz: Michał Czernik (Zagłębie Sosnowiec).

Obrońcy: Olaf Bizacki (GKS Tychy), Adrian Gajor (Tauron Podhale Nowy Targ), Jakub Michałowski (JKH GKS Jastrzębie), Adrian Jaworski (KH Energa Toruń), Michał Naróg (Zagłębie Sosnowiec), Damian Szurowski (Comarch Cracovia).

Napastnicy: Mateusz Gościński, Szymon Marzec (obaj GKS Tychy), Dominik Jarosz, Radosław Sawicki (obaj JKH GKS Jastrzębie), Bartłomiej Neupauer (Tauron Podhale Nowy Targ), Łukasz Krzemień (Re-Plast Unia Oświęcim), Damian Tyczyński (HK Spisska Nowa Wieś / Słowacja-2).

Kierownictwo:

Róbert Kaláber – selekcjoner reprezentacji Polski
Leszek Laszkiewicz – Team Leader reprezentacji
Tomasz Demkowicz – Dyrektor Sportowy PZHL
Ireneusz Jarosz – asystent selekcjonera
Arkadiusz Sobecki – trener bramkarzy
Marek Rączka – Team Manager reprezentacji
Wojciech Chowaniec, Krzysztof Jarosz – serwisanci
Zbigniew Galicki, Hubert Paszkiewicz – fizjoterapeuci
Wojciech Kania – lekarz kadry.

Comments are closed.