Przewagi kluczem do zwycięstwa

W dobrych humorach wracają z Gdańska hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Podopieczni Nika Zupančiča wygrali z Lotosem PKH 2:1, a autorem zwycięskiego gola był Jakub Šaur!

Było to spotkanie, którym obie drużyny w pierwszej kolejności skupiły się na uważnej grze w destrukcji. W pierwszej odsłonie bramki nie padły, co było zasługą dobrze spisujących się golkiperów.

Wynik spotkania jako pierwsi otworzyli gdańszczanie. W 33. minucie sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Jan Krasowskij, który w zasadzie dobił gumę do pustej bramki.

Oświęcimianie nie załamali się i cierpliwie grali do samego końca. W 51. minucie wyrównał Sebastian Kowalówka, który zrobił użytek ze znakomitego podania Luki Kalana. Re-Plast Unia grała wówczas w przewadze, bo podopieczni Marka Ziętary złapali karę techniczną. Chwilę później przewinił Josef Vítek i hokeiści z Chemików 4 znów dobrze rozegrali zamek. Jakub Šaur uderzył spod linii niebieskiej, a zasłonięty Tomáš Fučík nie zdążył ze skuteczną interwencją.

W końcówce sztab szkoleniowy Lotosu PKH Gdańsk zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie przyniósł on zamierzonego efektu. Trzy punkty pojechały do Oświęcimia.

Lotos PKH Gdańsk – Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
1:0 – Jan Krasowskij – Jegor Rożkow (32:03),
1:1 – Sebastian Kowalówka – Luka Kalan, Miroslav Zaťko (51:00, 5/4)
1:2 – Jakub Šaur – Martin Przygodzki, Aleksiej Trandin (52:25, 5/4)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Paweł Meszyński (główni) – Mateusz Bucki, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 10 (w tym dwie minuty kary technicznej) – 4.
Strzały: 25-30 (7-7, 10-9, 8-14).
Widzów: ok. 1700.

Lotos: Fučík – Bilčík, Havlik; Steber, Polodna, Vítek (2) – Tiesliukiewicz (2), Krasowskij; Jełakow, Rożkow, Popow – Pastryk, Lehmann; Danieluk (2), Rác, Marzec – Pichnarčík, Szurowski (2); Stasiewicz, Pesta, Mocarski.
Trener: Marek Ziętara

Unia: Saunders – Bezuška, Šaur; Piotrowicz, Trandin, Przygodzki – Zaťko (2), Luža; Koblar, Kalan, S. Kowalówka – P. Noworyta, Wanacki; Garszyn, Oriechin, Themár – M. Noworyta (2); Malicki, Krzemień, Wanat.
Trener: Nik Zupančič.