Potężne wzmocnienie Unii. Kanadyjczyk z przeszłością w NHL

Victor Bartley został nowym zawodnikiem Re-Plast Unii Oświęcim. 32-letni defensor, który może pochwalić się grą w National Hockey League, podpisał kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu.

Cieszymy się, że udało nam się pozyskać zawodnika takiego kalibru. Liczymy, że będzie on solidnym wzmocnieniem naszego zespołu

– zaznaczył Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Bartley ma w swoim dorobku 121 meczów w NHL, w których zdobył 23 punkty (1 bramka i 22 asysty). Rozegrał też 172 spotkania w AHL, w których strzelił 19 goli i zanotował 52 kluczowe zagrania.

Ostatnie dwa sezony Kanadyjczyk (mający również chińskie obywatelstwo) spędził w KHL, w barwach Kunlunu Red Star. Jego licznik zatrzymał się na 104 meczach, 9 bramkach i 14 asystach.

Victor Bartley grał też w Szwecji, zarówno w ekstralidze, jak i na jej zapleczu. Był też młodzieżowym reprezentantem Kanady, a w 2017 roku z ekipą Team Canada sięgnął po Puchar Spenglera.

32-letni obrońca nie wystąpi jednak w meczu półfinału Pucharu Polski, który odbędzie się 28 grudnia. Rywalem biało-niebieskich będzie GKS Tychy.

Comments are closed.