Porażka w Sanoku

Nie tak miał wyglądać początek sezonu w wykonaniu Re-Plast Unii Oświęcim. W meczu 4. kolejki Polskiej Hokej Ligi biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z Ciarko STS-em Sanok 2:4 i ponieśli trzecią porażkę z rzędu.

Podopieczni Toma Coolena w pierwszej odsłonie złapali aż cztery kary, tracili siły i po pierwszych dwudziestu minutach przegrywali 0:2. Roberta Kowalówkę, który zastąpił dziś Clarke’a Saundersa, dwukrotnie pokonał Jakub Bukowski.

Gdy w 30. minucie na 3:0 dla sanoczan podwyższył Radosław Sawicki, oświęcimianie ambitnie ruszyli do odrabiania strat. Nadzieję w ich serca wlał Sebastian Kowalówka, który trafił z najbliższej odległości, a 70 sekund później kontaktowego gola zdobył Johan Skinnars.

Starania zaprzepaścił prosty błąd w obronie, który został wykorzystany przez niespełna 21-letniego Bukowskiego. Wychowanek Niedźwiadków Sanok w sytuacji sam na sam zaskoczył Kowalówkę i podwyższył na 4:2.

Taki wynik utrzymał się do końcowej syreny, choć oświęcimianie mieli wiele dogodnych okazji. Byli jednak na bakier ze skutecznością.

Szansa na przełamanie serii trzech porażek z rzędu pojawi się już we wtorek. Wtedy do Oświęcimia przyjedzie Zagłębie Sosnowiec, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
1:0 – Jakub Bukowski – Aleksi Hämäläinen, Marek Strzyżowski (11:22, 5/4),
2:0 – Jakub Bukowski – Radosław Sawicki, Sami Jekunen (19:21),
3:0 – Radosław Sawicki – Maciej Witan, Sami Tamminen (29:14, 5/4),
3:1 – Sebastian Kowalówka – Daniił Oriechin, Cole MacDonald (29:46),
3:2 – Johan Skinnars – Andrej Themár, Teddy Da Costa (30:56, 5/4),
4:2 – Jakub Bukowski (31:47).

Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Krzywda (główni) – Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 14 – 16.
Strzały: 21-39.
Widzów: ok. 1000

Ciarko STS Sanok: Spěšný – Olearczyk (4), Jekunen (2); Henttonen (2), Hämäläinen, Bukowski – Marva, Pavúk (2); Sawicki (2), Tamminen, Hiltunen – Biłas, Piippo; Witan, Mocarski, Strzyżowski – Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz (2), Filipek.
Trener: Marek Ziętara

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Wishart, Bezuška; Skinnars, Rollin Carlsson, Da Costa – MacDonald (4), Dudas (2); Oriechin, Dziubiński, S. Kowalówka (4) – P. Noworyta (4), M. Noworyta; Themár, Krzemień, Phillips – Paszek, Trandin, Wanat (2) oraz Sołtys.
Trener: Tom Coolen.