MENU...

Porażka w grodzie Kopernika

Nie udał się hokeistom Re-Plast Unii Oświęcim wyjazd do Torunia. W meczu 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi biało-niebiescy przegrali z KH Energą 0:4 przez co zmalały ich szansę na awans do rozgrywek Pucharu Polski.

Rywale byli dziś lepsi w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Potrafili wykorzystać nadarzające się okazje. Po pierwszej odsłonie prowadzili 1:0 po golu Dmitrija Kozłowa, który zaskoczył Clarke’a Saundersa uderzeniem z bekhendu.

W drugiej w ciągu 122 sekund zdobyli dwie bramki i tym samym przesądzili o losach spotkania. Kropkę nad „i” w trzeciej odsłonie postawił Michaił Szabanow, popisując się przepięknym uderzeniem w okienko.

W piątek hokeiści Re-Plast Unii zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18:00). Tym meczem zakończą drugą rundę PHL.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
1:0 – Dmitrij Kozłow – Dienis Sierguszkin, Artiom Osipow (18:50),
2:0 – Jegor Fieofanow – Artiom Osipow, Dienis Sierguszkin (24:04, 5/4),
3:0 – Gleb Bondaruk – Andriej Czwanczikow. Michaił Szabanow (26:06),
4:0 – Michaił Szabanow – Artiom Smirnow, Łukasz Podsiadło (44:29).

Sędziowali: Mariusz Smura, Bartosz Kaczmarek (główni) – Paweł Bajon, Wiktor Zień (od drugiej tercji Sławomir Szachniewicz) (liniowi).
Minuty karne: 6-53 (w tym dwie minuty kary technicznej i kara meczu dla trenera Nika Zupančiča).
Strzały: 28-25 (6-6, 13-5, 9-14).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

KH Energa: Svensson – Szkodienko, Kozłow; Osipow, Fieofanow (2), Sierguszkin – Podsiadło, Smirnow; Dołęga, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Gusevas (2), Kuzniecow (2); Bondarik. Czwanczikow, Szabanow – A. Jaworski; Saloranta, Rożkow, Jaakola.
Trener: Juryj Czuch.

Re-Plast Unia: Saunders – Zaťko, Pretnar; Helenius, Kalan, Koblar – Glenn, Bezuška; Garszyn, Trandin (2), Oriechin – Raitanen, Wanacki; S. Kowalówka (2), Krzemień (2), Da Costa – M. Noworyta; Piotrowicz, Dudkiewicz, Malicki.
Trener: Nik Zupančič (45)