Półfinałowa „Święta Wojna”

TAURON Re-Plast Unii Oświęcim rozpoczyna zmagania w półfinale play-off. Rywalem biało-niebieskich jest GKS Tychy, z którym w sezonie zasadniczym nie wiodło im się najlepiej. Walka toczy się do czterech zwycięstw, a pierwsze dwa mecze – 11 i 12 marca 2023 zostaną rozegrane w hali przy Chemików 4. Przypominamy, że sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, a niedzielny o 17:00.

Ekipa dowodzona przez Nika Zupančiča w ćwierćfinale play-off pokonała KH Energę Toruń 4:1. Z kolei tyszanie już po czterech meczach rozprawili się z Marmą Ciarko STS-em Sanok.

Podopieczni Andrieja Sidorienki prezentują uporządkowany i dojrzały hokej, którego podstawy leżą w dobrej grze w destrukcji.

Siła tyszan tkwi w ich zespołowości. Mają cztery wyrównane formacje i dobrego bramkarza, który jest ich podporą. Skupiają się głównie na grze w defensywie

– podkreślił na antenie UNIA TV Krzysztof Majkowski, drugi trener TAURON Re-Plast Unii Oświęcim, który w przeszłości pracował w drużynie z „piwnego miasta”. Trudno się z nim nie zgodzić.

Spokój w bramce gwarantuje Tomáš Fučík, który w sezonie zasadniczym mógł pochwalić się najlepszymi statystykami wśród wszystkich bramkarskich „jedynek”. 28-letni Czech interweniował ze skutecznością oscylującą w granicach 93,6 procent i wpuszczał średnio 1,96 bramki na mecz.

Ogromną jakość w defensywie dają August Nilsson i Alexander Younan, którzy mają smykałkę również do ofensywnej gry. Z dystansu potrafią też huknąć Bartłomiej Pociecha i Emil Bagin.

Z kolei najsilniejszą bron ofensywną jest atak: Christian Mroczkowski – Alexandre Boivin – Jean Dupuy, który znakomicie czuje się w kombinacyjnej grze oraz szybkich kontratakach. Oświęcimscy defensorzy muszą zwrócić też uwagę na Bartłomieja Jeziorskiego oraz Filipa Komorskiego, którzy lubują się w zdobywaniu goli przeciwko Unii.

A jak wyglądała ligowa rywalizacja oświęcimian i tyszan? Otóż oba zespoły mierzyły się do tej pory pięciokrotnie i biało-niebiescy wygrali tylko jedno ze spotkań – w pierwszej rundzie (4:2 w delegacji). W pozostałych czterech triumfowali podopieczni Andrieja Sidorienki (2:1 d. u siebie oraz 5:2, 6:4, 2:1 w Oświęcimiu). Zwyciężyli też w finałowym starciu Pucharu Polski 3:1.

Nie od dziś mówi się, że faza play-off to nowe rozdanie i konfrontacja prawdziwych hokejowych gladiatorów. O losach meczów decyduje dyspozycja dnia, postawa bramkarzy oraz umiejętność rozgrywania przewag i bronienia osłabień.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, niedzielne o 17:00 Kasy biletowe zostaną otwarte na siedemdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Przypominamy, że do Hali Lodowej przy ulicy Chemików 4 nie zostaną wpuszczeni kibice gości.

Harmonogram

11 marca
TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy (18:00)

12 marca
TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy (17:00)

15 marca
GKS Tychy – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim (18:00)

16 marca
GKS Tychy – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim (18:00)

Ewentualnie:

18 marca
Oświęcim

20 marca
Tychy

22 marca
Oświęcim

Comments are closed.