Pokazali charakter. Złoty gol Wasilija Strielcowa

Re-Plast Unia Oświęcim w meczu 44. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonała na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 5:4 po dogrywce. Złotego gola dla biało-niebieskich zdobył w 22. sekundzie dodatkowego czasu gry Wasilij Strielcow. Warto jednak zaznaczyć, że do 46. minuty podopieczni Toma Coolena przegrywali 0:4.

Prawdę mówiąc biało-niebiescy już w pierwszych minutach mieli kilka okazji, by otworzyć wynik spotkania. Do siatki nie trafili Daniił Oriechin,
Andrej Themár i Daniił Apalkow.

W 12. minucie wynik spotkania otworzyli goście. Podczas gry w przewadze sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Jewgienij Nikiforow. Sosnowiczanie po dwóch tercjach prowadzili 0:3, a na początku trzeciej czwartego gola dołożył Kamil Sikora.

Oświęcimianie nie załamali się i rozpoczęli pogoń za wynikiem. Sygnał do ataku dał w 46. minucie Aleksandr Strielcow, a w jego ślady poszli Maksim Rogow i Sebastian Kowalówka. W 58. minucie wyrównał Andrej Themár, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry oświęcimianie mogli zgarnąć pełną pulę. Nie zdołali jednak wykorzystać przewagi, która przeszła na dogrywkę. W dodatkowym czasie gry to im się udało, a złotego gola zdobył Wasilij Strielcow

To był bardzo trudny mecz. Możemy żałować, że wcześniej nie zdobyliśmy gola. Wtedy to spotkanie ułożyłoby się inaczej

– zaznaczył Tom Coolen, trener Unii.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:4 d. (0:1, 0:2, 4:1, d. 1:0)
4:4 Andrej Themár – Daniił Apalkow, Krystian Dziubiński (57:31),
5:4 Wasilij Strielcow – Aleksandr Strielcow, Nikołaj Stasienko (60:22, 4/3).

Sędziowali: Marcin Polak, Sebastian Kryś (główni) – Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 12-10.
Strzały: 39-27.
Widzów: 1100.

Unia: C. Saunders – N. Stasienko (6), J. Orłow; K. Dziubiński, A. Strielcow, D. Oriechin – R. Glenn, K. Paszek; T. Da Costa, V. Rollin Carlsson, W. Strielcow – M. Rogow, P. Bezuška; S. Kowalówka, D. Apalkow, A. Themár – M. Noworyta, P. Noworyta (2); D. Wanat (2), Ł. Krzemień, A. Prusak.
Trener: Tom Coolen.

Zagłębie: A. Fiłonienko – A. Khoperia, M. Syrojeżkin; J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow (2) – M. Naróg (2), S. Luszniak; D. Nahunko, J. Rzeszutko, A. Czwanczikow – O. Krawczyk, D. Klinecký (4); K. Sikora (2), T. Kozłowski, M. Bernacki – A. Gniewek, K. Opiłka, D. Piotrowicz, A. Dubinin, J. Blanik.
Trener: Grzegorz Klich.