Po prostu – dziękujemy!

Hokeiści TAURON Re-Plast Unii Oświęcim zakończyli sezon 2022/2023 z brązowym medalem. Wiadomo już, którzy zawodnicy ostatecznie żegnają się z biało-niebieskimi.

Drużynę Unii opuszczają bramkarz Kevin Lindskoug, obrońcy Kristaps Jākobsons, Aleksandrs Jerofejevs, Filip Pangiełow-Jułdaszew, Kamil Paszek i Patryk Noworyta, a także występujący w ataku Michael Cichy, Alexander Szczechura, Tommi Laakso i Pawło Padakin.

Niektórzy z nich otrzymali lepsze propozycje, z których skorzystali lub zamierzają skorzystać. Inni nie znaleźli uznania w oczach naszego sztabu szkoleniowego, a Patryk Noworyta zamierza poświecić się pracy zawodowej. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za grę, zaangażowanie i ogromne hokejowe serce, które pokazali w biało-niebieskich barwach

– wyjaśniają przedstawiciele zarządu ekipy z Chemików 4.

Szefostwo oświęcimskiego klubu ustaliło warunki kontraktów z Robertem i Sebastianem Kowalówką oraz Dariuszem Wanatem. Wkrótce wspomniani gracze złożą podpisy pod nowymi kontraktami. Propozycję podpisania nowej umowy otrzymał też Teddy Da Costa, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Szukamy też wzmocnień na zagranicznych rynkach

– dodają działacze.

Tymczasem w środę, 24 maja, planowane jest rozpoczęcie przygotowań. Pierwszy etap treningów potrwa sześć tygodni. Nad zawodnikami pieczę będą sprawować Krzysztof Majkowski oraz Anna Bieniec. Główny trener Nik Zupančič pojawi się w Oświęcimiu w połowie lipca.


Comments are closed.