Po kolejne zwycięstwo

Dziś zostanie rozegrana 32. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 19:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Biało-niebiescy mają na swoim koncie osiem zwycięstw z rzędu, które pomogły im wygodnie rozsiąść się w fotelu lidera. Jednak w ich sercach jest z pewnością zadra związana porażką w półfinale Pucharu Polski z Comarch Cracovią (3:4 k.)

Oświęcimianie zrobią wszystko, by nieco powetować sobie tę porażkę i pokonać sosnowiczan, z którymi w tym sezonie wygrali wszystkie trzy mecze (6:2, 9:2 i 4:3).

Warto dodać, że w starciu z Zagłębiem ekipę Unii poprowadzi Piotr Sarnik. Ma to związek z faktem, że Tom Coolen przebywa obecnie w Kanadzie, gdzie załatwia sprawy osobiste i odwiedza rodzinę

Wszystko zostało dokładnie ustalone między obiema stronami. Trener Coolen wróci do Oświęcimia przed spotkaniem z GKS-em Tychy. Jest też w stałym kontakcie ze swoim asystentem

– informuje zarząd klubu.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec zajmują ósmą pozycję w lidze, gwarantującą udział w fazie play-off. Nad dziewiątym Tauron Podhalem Nowy Targ mają obecnie 13 punktów przewagi, ale też o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Podopieczni Grzegorza Klicha w swoim ostatnim ligowym meczu przegrali 0:3 z GKS-em Tychy. Najmocniejszymi punktami sosnowieckiego zespołu są trzej napastnicy: Jarosław Rzeszutko, Jewgienij Nikiforow i Aleksandr Wasiljew. Dwaj pierwsi są znakomitymi egzekutorami, a Wasiljew to prawdziwy kreator gry. Oświęcimscy obrońcy muszą zwrócić na nich szczególną uwagę.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Patryk Pyrskała z Tychów i Marcin Polak z Bytomia. Na liniach zobaczymy Macieja Byczkowskiego i Grzegorza Cytawę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.