Pigułka statystyczna!

Za nami trzy rundy Polskiej Hokej Ligi! Czas więc rzucić okiem na to, jak gra biało-niebieskich wyglądała w liczbach.

Po 24 meczach hokeiści Unii Oświęcim zgromadzili na swoim koncie 56 punktów, co jest najlepszym wynikiem w PHL. Odnieśli 17 zwycięstw w regulaminowym czasie gry i dwie wygrane po dogrywce. Strzelili 103 i stracili 52 gole.

Nasz zespół świetnie poradził sobie w formacjach specjalnych. Zdobył 26 goli przewagach oraz 5 w osłabieniach, a jego skuteczność w tych elementach wyniosła odpowiednio 26,5 procent i 89,2 procent.

Jeśli chodzi o dokonania zawodników, to najlepszym strzelcem Polskiej Hokej Ligi jest Krystian Dziubiński. Kapitan Unii po meczach trzeciej rundy zdobył 17 bramek.

Najlepiej punktującymi zawodnikami biało-niebieskich są „Dziubek” (17 goli + 11 asyst) i Teddy Da Costa (12 G + 16 A). Najlepiej podającym zawodnikiem jest Sebastian Kowalówka, który 17-krotnie otwierał drogę do bramki swoim kolegom.

W klasyfikacji plus/minus równych sobie nie miał Peter Bezuška. Słowak może pochwalić się znakomitym dorobkiem +16.

Jeśli chodzi o bramkarzy, to Kevin Lindskoug broni do tej pory ze skutecznością oscylująca w granicach 91,4 procent i wpuszcza średnio 2,28 bramki na mecz. Z kolei liczby Roberta Kowalówki wyglądają następująco: 90,9 % i 2,38 GAA.

Tymczasem nasz partner medialny – portal Hokej.Net przygotował podsumowanie statystyczne trzeciej rundy. Co kibic Unii powinien wiedzieć?

Bramki zdobyte: 103 (pierwszy wynik w lidze)
Bramki stracone: 52 (trzeci wynik w lidze)
Bramki zdobyte w przewadze: 26 (pierwszy wynik w lidze)
Skuteczność gier w przewadze: 26,5 procent (pierwszy wynik)
Skuteczność gier w osłabieniu: 89,2 procent (pierwszy wynik)
Bramki zdobyte w osłabieniu: 5 (drugi wynik)
Skuteczność strzałów: 12 procent (pierwszy wynik)
Średnia widzów na trybunach: 1475 (trzeci wynik)

Comments are closed.