Pigułka statystyczna po pięciu rundach!

Za nami sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi! Czas więc rzucić okiem na to, jak gra biało-niebieskich wyglądała w liczbach.

Po 40 meczach hokeiści TAURON Re-Plast Unii Oświęcim zgromadzili na swoim koncie 87 punktów i dało biało-niebieskim drugie miejsce w lidze. Podopieczni Nika Zupančiča odnieśli 23 zwycięstw w regulaminowym czasie gry i osiem wygranych po dogrywce lub rzutach karnych. Strzelili 164 i stracili 91 goli.

Nasz zespół dobrze radził sobie w formacjach specjalnych. Zdobył 38 goli przewagach oraz 8 w osłabieniach, a jego skuteczność w tych elementach wyniosła odpowiednio 24,2 procent i 86,8 procent.

Jeśli chodzi o indywidualne dokonania zawodników, to królem strzelców sezonu zasadniczego został Krystian Dziubiński. Kapitan Unii strzelił 22 bramki.

Najlepiej punktującymi graczami biało-niebieskich byli właśnie
„Dziubek” (22 gole + 16 asyst), Andrij Denysin (18 G + 21 A), Teddy Da Costa (18 G + 20 A) i Michael Cichy (15 G + 23 A).

Najlepiej podającym zawodnikiem jest Michael Cichy, który 23-krotnie otwierał drogę do bramki swoim kolegom.

Obrońcą, który zdobył najwięcej punktów, był Filipp Pangiełow Jułdaszew, który w 35 meczach strzelił 6 bramek i zanotował 18 asyst.

W klasyfikacji plus/minus równych najlepsze wyniki osiągnęli Roman Diukow i Peter Bezuška. Obaj wypadli na +21.

Jeśli chodzi o bramkarzy, to Kevin Lindskoug broni do tej pory ze skutecznością oscylującą w granicach 92 procent i wpuszcza średnio 2,35 bramki na mecz. Liczby Roberta Kowalówki to 91,3 % i 2,36 GAA, a Linusa Lundina 94,8 % oraz 1,5 GAA.

Tymczasem nasz partner medialny – portal Hokej.Net przygotował podsumowanie statystyczne sezonu zasadniczego. Co kibic Unii powinien wiedzieć?

Bramki zdobyte: 164 (drugi wynik w lidze)
Bramki stracone: 91 (drugi wynik w lidze)
Bramki zdobyte w przewadze: 38 (drugi wynik w lidze)
Skuteczność gier w przewadze: 24,2 procent (drugi wynik)
Skuteczność gier w osłabieniu: 86,8 procent (drugi wynik)
Bramki zdobyte w osłabieniu: 8 (pierwszy wynik)
Skuteczność strzałów: 11,4 procent (pierwszy wynik)
Średnia widzów na trybunach: 1412 (drugi wynik)

Comments are closed.