Pierwsze transfery. Na początek duet Cichy-Szczechura

Re-Plast Unia Oświęcim dokonała pierwszych wzmocnień przed sezonem 2022/2023. Do drużyny biało-niebieskich dołączyli Michael Cichy i Alexander Szczechura, którzy podpisali roczne kontrakty.

Obaj zawodnicy cieszą się w Polsce dobrą renomą. Od siedmiu lat tworzą świetnie uzupełniający się duet i pokazali, że potrafią zagwarantować swoim zespołom solidny dorobek punktowy.

Liczymy, że obaj zawodnicy dobrze zaaklimatyzują się w naszej drużynie i będą jej mocnymi punktami. To gracze, którzy są doświadczeni i potrafią rozgrywać przewagi, a w końcówce poprzedniego sezonu mieliśmy z tym elementem spory problem

– wyjaśnił Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Cichy to zawodnik, który potrafi wykończyć akcję celnym strzałem. W poprzednim sezonie rozegrał 46 meczów, w których strzelił 16 bramek i zanotował 19 asyst. Jego dorobek na polskich taflach jest imponujący: wynosi niemal 400 spotkań i blisko pół tysiąca punktów!

Z kolei Szczechura to kreator gry, dysponujący znakomitym ostatnim podaniem. W poprzednim sezonie wystąpił w 53 konfrontacjach, zdobywając w nich 16 goli i popisując się 37 kluczowymi zagraniami. W swojej dotychczasowej przygodzie z Polską Hokej Ligą może pochwalić się średnią przekraczającą punkt na mecz (1,17).

Comments are closed.