Piąty mecz dla GieKSy

Dopiero w dogrywce rozstrzygnęły się losy piątego starcia ćwierćfinałowego pomiędzy GKS-em Katowice a Re-Plast Unią Oświęcim. „Złotego” gola zdobył Grzegorz Pasiut, który przybliżył katowiczan do awansu do półfinału Polskiej Hokej Ligi.

Blisko 30 minut musieliśmy czekać na pierwszego gola w piątym meczu tej serii. W 32. minucie Mikael Kuronen otworzył wynik spotkania, dając katowiczanom prowadzenie.

Mimo straty bramki przez nasz zespół nie oddaliśmy rywalom inicjatywy w tym pojedynku. Za wszelką cenę staraliśmy się doprowadzić do remisu i sztuka ta udała nam się w 47. minucie, gdy Luka Kalan bez większych problemów wjechał w katowicką defensywę, kończąc indywidualną akcję umieszczeniem krążka w bramce Juraja Simbocha.

Wynik remisowy nie utrzymał się jednak długo. Po niespełna pięciu minutach gospodarze tego spotkania ponownie wyszli na prowadzenie. Świetne podanie Mateusza Michalskiego przed bramkę Clarke’a Saundersa na gola zamienił Kirill Lyamin.

Nie zamierzaliśmy dawać za wygraną i ponownie rozpoczęliśmy pogoń za wynikiem. Ponownie zakończyła się ona sukcesem, gdyż w 55. minucie grę w liczebnej przewadze wykorzystał Daniil Orekhin.

Do końca regulaminowego czasu gry nie oglądaliśmy więcej bramek, więc o końcowym sukcesie jednej bądź drugiej drużyny decydować miała dogrywka. 20-minutową przerwę lepiej wykorzystali gospodarze, bo już po 54 sekundach od wznowienia gry Grzegorz Pasiut zakończył to spotkania, wyprowadzając GieKSę na prowadzenie w całej serii.

Kolejny mecz tej rywalizacji rozegrany zostanie na oświęcimskim lodzie w sobotę 6 marca. Gorąco wierzymy, że nie będzie to ostatni mecz tej serii i o jej losach zadecydujemy w siódmym meczu.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2d. (0:0, 1:0, 1:2, 1:0d.)

1:0 Mikael Kuronen – Jyri Marttinen – Tomas Kubalik (31:39)
1:1 Luka Kalan – Alexei Trandin – Clarke Saunders (46:07)
2:1 Kirill Lyamin – Mateusz Michalski – Dariusz Wanat (50:55)
2:2 Daniil Orekhin – Teddy da Costa – Eliezer Sherbatov (54:07, w przewadze)
3:2 Grzegorz Pasiut – Andrei Stepanov (60:54)

Sędziowali: Tomasz Radzik i Paweł Kosidło (główni) – Andrzej Nenko i Dariusz Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 8 – 0
Strzały: 20 – 29
Widzów: bez udziału publiczności

GKS Katowice: Simboch – Kruczek, Wajda; Fraszko, Pasiut, Stepanov – Marttinen, Franssila (2); Kuronen, Rohtla, Kubalik (2) – Lyamin, Krawczyk; Michalski, Starzyński (2), Wanat – Andersons, Zieliński; Nahunko, Paszek, Adamus.
Trener: Andrei Parfyonov

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Pretnar, Swindlehurst; Kalan, Kowalówka, Koblar – Glenn, Luza; Sherbatov, McKenzie, Brule – Bezuska, Zatko; Garshin, Da Costa, Orekhin – P. Noworyta, M. Noworyta; Trandin, Krzemień, Przygodzki.
Trener: Kevin Constantine

Comments are closed.