Pewne zwycięstwo z „Pasami” (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim na zakończenie etapu meczów sparingowych wysoko pokonali Comarch Cracovię 7:1. Znakomitą skutecznością błysnęli zwłaszcza w drugiej odsłonie, w której zdobyli pięć goli.

Po pierwszej odsłonie był bezbramkowy remis, ale w drugiej oświęcimianie wrzucili piąty bieg i mocno odjechali rywalom.

W 25. minucie worek z bramkami rozwiązał Jere Helenius. Dziewięć minut później prowadzenie podwyższył Klemen Pretnar, który w swoim stylu przymierzył z nadgarstka. W 37. minucie swojego debiutanckiego gola w seniorskiej ekipie Unii zdobył Adam Kot. Młody defensor zdecydował się na strzał spod bandy.

Przed końcem drugiej tercji do krakowskiej bramki trafili jeszcze Damian Piotrowicz i Sebastian Kowalówka i było 5:0 dla biało-niebieskich.

Po zmianie stron szóstego gola zdobył Patrik Luža, który huknął z linii niebieskiej. Honor „Pasów” uratował Erik Němec, a wynik spotkania na 7:1 ustalił Gregor Koblar.

Warto wspomnieć, że od trzeciej tercji na lodzie pojawił się Patryk Kusak. 17-letni wychowanek przez ostatnich kilka lat występował w czeskich ligach młodzieżowych, a dziś miał okazję postawić swoje pierwsze kroki w seniorskim hokeju.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)
6:1 – Erik Němec (47:34),
7:1 – Gregor Koblar – Jere Helenius (54:59).

Sędziowali: Michał Baca, Artur Hyliński.
Minuty karne: 6-14.
Widzów: ok. 500.

Re-Plast Unia: Saunders (od 40:01 Lipiński) – Zaťko (2), Pretnar (2); Helenius, Kalan, Koblar – Bezuška, Luža; Sherbatov, Trandin, Przygodzki – M. Noworyta (2), P. Noworyta; Garszyn, S. Kowalówka, Oriechin – Kot; Piotrowicz, Krzemień (2), Malicki oraz Kusak.
Trener: Nik Zupančič

2 kwietnia 2024 | 18:30