Pewne zwycięstwo Unii. Połowa planu wykonana (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim w pełni wykorzystali atut własnego lodu i odnieśli na nim dwa zwycięstwa. Wczoraj wygrali 2:0, a dziś rozbili rywali aż 7:2.

Podopieczni Nika Zupančiča już w pierwszej tercji przejęli kontrolę nad wydarzeniami na lodzie, wypracowując sobie trzybramkowe prowadzenie. Sposób na Tomáša Fučíka znaleźli Patryk Malicki, Andrej Themár i Klemen Pretnar.

Potem oświęcimianie kontrolowali przebieg meczu. Gdańszczanie w 30. minucie trafili do siatki, ale chwilę później odpowiedział Radek Meidl, który ładnie przymierzył z bulika.

Na początku trzeciej odsłony ekipa znad Bałtyku znów ukłuła, ale hokeiści Re-Plast Unii zrewanżowali się trzema golami. Dwukrotnie trafili w przewadze, a pieczęć na zwycięstwie postawił Łukasz Krzemień. Środkowy czwartego ataku wykorzystał świetne podanie Patryka Malickiego.

Re-Plast Unia Oświęcim – Lotos PKH Gdańsk 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
6:2 – Martin Przygodzki – Aleksiej Trandin, Peter Bezuška (45:21, 5/4),
7:2 – Łukasz Krzemień – Patryk Malicki (57:28).

Sędziowali: Paweł Breske, Marcin Polak (główni) – Andrzej Nenko, Mateusz Niżnik (liniowi).
Minuty karne: 2–14.
Strzały: 40-15.
Widzów: 2700.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla Re-Plast Unii.
Kolejny mecz: we wtorek o 18:30 w Gdańsku.

Unia: Saunders – Zaťko, Pretnar; Koblar, Kalan, S. Kowalówka –Bezuška, Šaur; Meidl, Trandin, Przygodzki – Wanacki, Luža (2); Garszyn, Oriechin, Themár – P. Noworyta; Malicki, Krzemień, Wanat.
Trener: Nik Zupančič.

Lotos: Fučík – Bilčík, Havlik; Steber (2), Polodna, Rác – Tiesliukiewicz (2), Krasowskij (2); Jełakow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann; Danieluk (2), Pesta, Marzec (2) – Pichnarčík, Szurowski; Smal, Mocarski, Popow (2).