MENU...

Pełna pula została przy Chemików 4 (WIDEO)

W meczu 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie Marmę Ciarko STS Sanok 4:2. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga tercja.

W mecz lepiej weszli sanoczanie, którzy w 44. sekundzie spotkania wyszli na prowadzenie. Sposób na Roberta Kowalówkę, który zastąpił zmagającego się z urazem dolnych partii ciała Linusa Lundina, znalazł Sebastian Harila.

Unia ruszyła w pogoń za wynikiem, ale do wyrównania doprowadziła dopiero tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony. Podczas gry w liczebnej przewadze Erik Ahopelto przymierzył z prawego bulika i zaskoczył Dominika Salamę.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie. W 30. minucie gumę między parkanami sanockiego golkipera zmieścił Alexander Szczechura, a w jego ślady poszli Krystian Dziubiński i Michael Cichy. „Dziubek” zdobył gola w osłabieniu, wykorzystując serię błędów w sanockim zespole, a Cichy wykorzystał dobre dogranie Aleksandrs Jerofejevsa.

Sanoczanie w trzeciej odsłonie czekali na błędy rywala i przy każdej akcji szukali okazji do kontrataku. Ekipa z Chemików 4 nie popełniła błędu, a gol Samiego Tamminena, zdobyty w przewadze, tylko przypudrował wynik.

Re-Plast Unia Oświęcim – Marma Ciarko STS Sanok 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
0:1 Sebastian Harila – Johan Höglund, Bartosz Florczak (00:44),
1:1 Erik Ahopelto – Teddy Da Costa, Aleksandrs Jerofejevs (19:38, 5/4),
2:1 Alexander Szczechura – Aleksandrs Jerofejevs (29:39),
3:1 Krystian Dziubiński (38:30, 4/5),
4:1 Michael Cichy – Aleksandrs Jerofejevs, Andrij Denyskin (39:37),
4:2 Sami Tamminen – Kalle Valtola, Ville Heikkinen (49:15, 5/4).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Paweł Breske (główni) – Wojciech Moszczyński, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 12-18.
Strzały: 42-19.
Widzów: 1500.

Unia (2): R. Kowalówka – F. Pangiełow-Jułdaszew, A. Jerofejevs; A. Szczechura, M. Cichy, P. Padakin – K. Jākobsons, R. Diukow (2); T. Laakso (2), K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta (2), K. Paszek; J. Sołtys, D. Wanat (2), A. Denyskin (2).
Trener: Nik Zupančič

STS Sanok: D. Salama – J. Karlsson, K. Valtola; S. Harila (2), T. Lahtinen, N. Ahoniemi (2) – K. Biłas, W. Łysenko (4); V. Heikkinen (2), S. Tamminen (2), A. Pawlenko – B. Florczak, J. Höglund; K. Mocarski, J. Mäkelä (4), K. Filipek – M. Wróbel, B. Rąpała (2); S. Dobosz, L. Miccoli.
Trener: Miika Elomo.