„Pasy” lepsze o jednego gola

Nie udał się Re-Plast Unii Oświęcim wyjazd do Krakowa. Biało-niebiescy w meczu 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi przegrali po dogrywce z Comarch Cracovią 4:5.

Po pierwszej odsłonie podopieczni Nika Zupančiča mieli sporo powodów do radości. Grali dobrze, kreowali sobie więcej sytuacji i prowadzili 2:0. Sposób na Roberta Kowalówkę znaleźli Klemen Pretnar (precyzyjny strzał z linii niebieskiej) oraz Jere Helenius, który wykorzystał dogranie Teddy’ego Da Costy.

Gdyby w 22. minucie na 3:0 podwyższył, to zapewne byłoby już po meczu. Tymczasem w grze oświęcimian wyraźnie coś się zacięło i „Pasy” błyskawicznie wyrównały. Ale jeszcze przed przerwą prowadzenie Unii przywrócił Martin Przygodzki, robiąc użytek z idealnego dogrania Eliezera Sherbatova.

W trzeciej odsłonie krakowianie wykorzystali serię błędów biało-niebieskich i byli dosłownie o krok od zwycięstwa. W 55. minucie sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Tomáš Franek, a dwie minuty później prowadzenie podopiecznym Rudolfa Roháčka dał Taavi Tiala.

Wydawało się, że oświęcimianie już się nie podniosą, ale 33 sekundy później do remisu i dogrywki doprowadził Luka Kalan.

W dogrywce karę złapał Teddy Da Costa, a krakowianie zamienili na bramkę okres gry w przewadze. Gola na wagę trzech punktów zdobył
Aleš Ježek.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 (0:2, 2:1, 2:1, d. 1:0)
4:4 – Luka Kalan – Klemen Pretnar, Miroslav Zaťko (57:30),
5:4 – Aleš Ježek – Tomáš Franek (63:00, 4/3)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Tomasz Radzik (główni) – Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 6 – 20 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Klemena Pretnara).
Strzały: 26-39
Widzów: 500.

Comarch Cracovia: R. Kowalówka – Gula (2), Šaur; Tiala, Němec, Brynkus (2) – Dudáš (2), Gutwald; Franek, Ježek, Nejezchleb – Musioł, Szurowski; Bezwiński, Kapica, Widmar, Csamangó – Gosztyła; Dziurdzia, Drzewiecki, Kamiński.
Trener: Rudolf Roháček

Re-Plast Unia: Saunders – Zaťko (2), Pretnar (12); S. Kowalówka, Kalan, Garszyn – Bezuška, Luža; Sherbatov, Trandin, Przygodzki – Raitanen (2), P. Noworyta; Helenius, Da Costa (2), Oriechin (2) – M. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Malicki.
Trener: Nik Zupančič