Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego

Dziś zostanie rozegrane spotkanie 45. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:30 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Podopieczni Toma Coolena z dorobkiem 78 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli, a do pierwszego GKS-u Katowice tracą dwa punkty. Wciąż mają jednak szansę, aby zakończyć sezon zasadniczy jako lider rozgrywek. Potrzebują do tego zwycięstwa za trzy punkty z „Szarotkami” oraz rzecz jasna porażki katowiczan.

W poprzedniej kolejce oświęcimianie pokonali Zagłębie Sosnowiec 5:4 po dogrywce, podnosząc się z kolan przy wyniku 0:4. Z kolei nowotarżanie pauzowali, ale warto wspomnieć, że na ich koncie widnieje seria 19 porażek z rzędu.

A jak wyglądały bezpośrednie mecze obu drużyn w tym sezonie? Otóż czterokrotnie triumfowali w nich hokeiści z grodu nad Sołą (6:1, 6:5 i 5:2), a raz – w meczu 3. kolejki PHL górą byli zawodnicy Podhala, którzy wygrali 4:3.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Mateusz Krzywda z Tychów. Na liniach zobaczymy Michała Żaka i Wojciecha Czecha.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.