Ogromne wzmocnienie biało-niebieskich. Hokejowy magik

Szefostwo Re-Plast Unii Oświęcim dokonało czwartego transferu przed sezonem 2020/2021. Został nim dynamiczny napastnik Eliezer Sherbatov.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać zawodnika tej klasy. Wierzymy, że będzie on wzmocnieniem naszego zespołu. Liczymy na jego dynamikę i świetne umiejętności techniczne

– powiedział Mariusz Sibik, prezes TH Unia Oświęcim, zaznaczając że pozyskanie Sherbatova nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe nowego sponsora – firmy HEXJA Composites.

28-letni skrzydłowy w poprzednim sezonie należał do najlepszych zawodników kazachskiej ekstraligi. Występował w drużynie Jertysu Pawłodar i zachwycał swoimi umiejętnościami nawet najbardziej wybrednych kibiców.

Zresztą przełożyło się to też na statystyki, wszak w 49 meczach strzelił aż 30 bramek i zaliczył 25 asyst. Pod względem zdobytych goli i zgromadzonych punktów zajął drugie miejsce w całej lidze! Jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest zdobycie tytułu mistrzowskiego z Bejbarysem Atyrau w sezonie 2015/2016.

W przeszłości Eliezer Sherbatov grał też w KHL w barwach Slovana Bratysława oraz francuskiej i słowackiej ekstralidze. Warto wspomnieć, że dynamiczny napastnik jest też najlepszym zawodnikiem reprezentacji Izraela.

Na sam koniec przypomnijmy, że do ekipy wicemistrzów Polski dołączyli już fiński obrońca Lassi Raitanen oraz dwaj napastnicy: Fin Jere Helenius oraz Francuz z polskim paszportem Teddy Da Costa.

Kadra naszego zespołu jest już zamknięta. Nie przewidujemy dalszych wzmocnień

– zaznaczył Mariusz Sibik.

Comments are closed.