Odczarować trudny teren

Dziś zostanie rozegrana 43. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Ciarko STS-em Sanok.

Podopieczni Toma Coolena z dorobkiem 75 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają nad GKS-em Katowice jedno „oczko” przewagi. W ostatniej kolejce przegrali na własnym lodzie z KH Energą Toruń 2:3 po rzutach karnych i pałają żądzą rewanżu.

Zadanie nie będzie łatwe, bo rywalem biało-niebieskich będzie dziś Ciarko STS Sanok. Oświęcimianie w tym sezonie mierzyli się z sanoczanami czterokrotnie i odnieśli dwa zwycięstwa na własnym lodzie: 2:1 i 6:1. Z kolei ekipa z Podkarpacia pokonała oświęcimian u siebie 4:2 i 3:2.

Gdybyśmy mieli wskazać najmocniejsze punkty sanockiego zespołu, to wypadałoby zacząć od ataku. W świetnej formie w tym sezonie jest Jakub Bukowski, który w 36 meczach zdobył aż 27 bramek i jest najlepszym strzelcem Polskiej Hokej Ligi.

Groźnymi zawodnikami, którym nie wolno zostawiać odrobiny wolnego miejsca są też Radosław Sawicki, Toni Henttonenen, Aleksandr Mokszancew.

Hokeiści Unii w ostatnim czasie zmagają się z problemami z kontuzjami. W ostatnim ze składu meczowego wypadli Andrej Themár, Miłosz Noworyta i Aleksiej Trandin. Nie wiadomo zatem w jakim składzie udadzą się do Sanoka.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Kosidło z Opola i Sebastian Kłaczyński z Bytomia. Na liniach zobaczymy Dariusza Pobożniaka i Kamila Korwina.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.