O fotel lidera z Cracovią!

Dziś zostanie rozegrana 33. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:30 TAURON Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Comarch Cracovią. Stawka tego spotkania jest ogromna, a jest nią fotel lidera.

Oświęcimianie w ostatniej kolejce przegrali na własnym lodzie z GKS-em Tychy 4:6 i w ten sposób zakończyła się ich ligowa seria, wynosząca siedem zwycięstw z rzędu. Podopieczni Nika Zupančiča popełnili w tym meczu zbyt dużo indywidualnych błędów.

Ta porażka sprawiła, że biało-niebiescy stracili też pierwsze miejsce w tabeli na korzyść właśnie Cracovii, która może pochwalić się aż pięcioma zwycięstwami z rzędu. W tej chwili „Pasy” mają na swoim koncie 64 punktów, które zdobyli w 29 spotkaniach. Oznacza to, że mają nad TAURON Re-Plast Unią „oczko” przewagi, ale też o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Podopieczni Rudolfa Roháčka są w dobrej formie, o czym świadczy fakt, iż wygrali ostatnich pięć ligowych spotkań. Zespół spod Wawelu gra efektownie i efektywnie. Ma też w składzie kilka indywidualności, które potrafią rozstrzygać o losach spotkań.

Cracovia dysponuje dwoma bardzo dobrymi atakami, które potrafią rozstrzygać o losach spotkań. Pierwszy z nich tworzą Radosław Sawicki – Roman Rác – Martin Kasperlík, a drugi Patryk Wronka – Vojtěch Polák – Damian Kapica. Ostatnio miejsce Poláka w składzie zajmuje Aleš Ježek, który ma status zawodnika od zadań specjalnych.

Trener „Pasów” ma do dyspozycji dwóch dobrych bramkarzy: Roka Stojanoviča i Davida Zabolotnego. Z kolei liderem formacji defensywy jest Jiří Gula, który oprócz dobrej gry w destrukcji potrafi dać sporo jakości po drugiej stronie tali i popisać się soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej.

W bezpośrednich ligowych meczach obu ekip jest 2:1 dla oświęcimian, którzy dwukrotnie wykorzystali atut własnej tafli, wygrywając 5:2 i 7:4. Z kolei krakowianie odnieśli zwycięstwo przy Siedleckiego 7, również 5:2. Dodajmy, że zwycięstwem biało-niebieskich zakończyła się też konfrontacja w półfinale Pucharu Polski (4:1), która odbyła się 29 grudnia.

Na razie nie wiadomo, w jakim składzie do Krakowa udadzą się hokeiści Unii. Wielu z nich skarży się na gorsze samopoczucie, które związane jest z chorobami i urazami.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Sebastian Kryś z Katowic. Na liniach zobaczymy Dariusza Pobożniaka i Michała Żaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.