Niezwykle trudny teren

Dziś zostanie rozegrana 33. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Tauronem Podhalem Nowy Targ.

Ekipa z Chemików 4 z dorobkiem 58 punktów zajmuje na razie czwarte miejsce w tabeli. Z kolei górale plasują się na siódmym miejscu, mając na swoim koncie o sześć „oczek” mniej, mając w zanadrzu zaległy mecz z KH Energą Toruń.

„Szarotki” z pewnością będą chciały się zrewanżować za ostatnie dwie porażki, które ponieśli z JKH GKS-em Jastrzębie (2:3 d.) i GKS-em Tychy (1:3).

Warto też wspomnieć, że oświęcimianie po raz ostatni wygrali w Nowym Targu ponad trzy lata temu!

Mocnym punktem Podhala jest białoruski golkiper Ihar Brykun. Ofensywna gra Podhala opiera się na dwóch wyrównanych atakach. Pierwszy tworzą Emil Švec (26 punktów) – Michal Vachovec (29) – Mateusz Bepierszcz (25), a drugi Timo Hiltunen (14) – Bartłomiej Neupauer (27) – Alexander Pettersson (25)

Zresztą Vachovec jest też najlepszym strzelcem „Szarotek”, który w 32 meczach zdobył 13 goli. Dwucyfrową bramkową zdobycz mają też Neupauer (12), Švec (10), Pettersson (10) i Bepierszcz (10).

Sędziami głównymi tego meczu będą Paweł Kosidło z Opola i Krzysztof Kozłowski z Sosnowca. Na liniach zobaczymy Marcina Młynarskiego i Dariusza Pobożniaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv

Comments are closed.