Niezwykle istotne spotkanie

Dziś zostanie rozegrana 15. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z JKH GKS-em Jastrzębie.

Podopieczni Toma Coolena mają na swoim koncie trzy ligowe zwycięstwa z rzędu, które pozwoliły im awansować na trzecie miejsce w tabeli. Do tej pory zgromadzili 21 punktów, czyli tyle samo co ich dzisiejszy rywal. Nie da się ukryć, że to niezwykle istotne spotkanie w kwestii awansu do Turnieju Finałowego Pucharu Polski. Zagrają w nim ekipy, które po dwóch rundach zajmą cztery najwyższe miejsca.

W tym miejscu trzeba też dodać, że biało-niebiescy pokonali w lidze jastrzębian 4:2 na wyjeździe, ale we wtorek przegrali z nimi przy Chemików 4 w meczu, którego stawką był Superpuchar Polski (1:3).

Najmocniejszym punktem JKH jest czeski bramkarz Patrik Nechvátal, który broni w tym sezonie ze skutecznością oscylującą w granicach 92,5 procent.

Miano czołowego obrońcy należy obecnie do Siarhieja Bahalejszy, a rej w ataku wiodą Egils Kalns, Roman Rác i Frenks Razgals. Każdy z trójki napastników może pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Robert Długi i Mateusz Niżnik z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Wiktora Zienia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Comments are closed.