Niegościnni górale

W minorowych nastrojach wracają z Nowego Targu hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy przegrali z Tauronem Podhale Nowy Targ 2:4.

Oświęcimianie po pierwszej tercji przegrywali 0:2, a obie bramki stracili wówczas, gdy „Szarotki” grały w przewadze.

W drugiej odsłonie Unia odrobiła straty po golach Gregora Koblara i Eliezera Sherbatova. Pierwszy z nich uderzył z nadgarstka, a krążek odbił się jeszcze od łyżwy Petra Chaloupki i zmylił Przemysława Odrobnego. Z kolei chwilę po zakończeniu wykluczenia Jakuba Worwy „Eli” zmieścił gumę między parkanami „Wiedźmina”.

Zespół dowodzony przez Michala Fikrta miał okazję wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystał trzech minut w przewadze. I to się zemściło, bo chwilę przed zakończeniem drugiej odsłony prowadzenie nowotarżanom przywrócił Bartłomiej Neupauer.

W trzeciej odsłonie biało-niebiescy próbowali gonić wynik, ale górale dobrze się bronili. Na dodatek w 57. minucie postawili kropkę nad „i”. Clarke’a Saundersa pokonał Alexander Pettersson. Zmiany rezultatu nie przyniósł też manewr z wycofaniem bramkarza i trzy punkty zostały w Nowym Targu.

Na sam koniec dodajmy, że w ekipie Unii nie wystąpili czterej defensorzy: Jakub Wanacki, Peter Bezuška, Miroslav Zaťko i Adam Kot oraz fiński skrzydłowy Jere Helenius.

Tauron Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
1:0 – Alan Łyszczarczyk – Andriej Ankudinow, Alexander Pettersson (03:39, 5/4),
2:0 – Kacper Guzik – Emil Švec, Petr Chaloupka (08:35, 5/4),
2:1 – Gregor Koblar – Ryan Glenn (24:49)
2:2 – Eliezer Sherbatov – Teddy Da Costa, Ryan Glenn (28:02),
3:2 – Bartłomiej Neupauer – Alan Łyszczarczyk, Alexander Pettersson (39:06, 5/4),
4:2 – Alexander Pettersson – Alan Łyszczarczyk, Bartłomiej Neupauer (56:45),

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Patryk Pyrskała (główni) – Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 41 (w tym 5+20 za atak łokciem dla Emila Švec oraz 10 minut za niesportowe zachowanie dla Mateusza Bepierszcza) – 12.
Strzały: 36-39 (10-15, 15-11, 12-14)
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Podhale: Odrobny – Chaloupka, Birziņš; Švec (25), Vachovec, Bepierszcz (12) – Tomasik, Mrugała (2); Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Gajor, Sulka; P. Wsół, Guzik. Słowakiewicz, Ankudinow oraz Bochnak, F. Kapica, Worwa (2).
Trener: Andriej Gusow