Niegościnni górale (WIDEO)

Nowotarska Hala Lodowa nie jest w tym sezonie szczęśliwa dla hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim. W meczu 45. kolejki Polskiej Hokej Ligi biało-niebiescy przegrali z Podhalem 2:5.

Podopieczni Nika Zupančiča po pierwszej odsłonie prowadzili 1:0. W 10. minucie okres gry w przewadze na gola zamienił Daniił Oriechin, który popisał się przepięknym uderzeniem z korytarza między bulikami. Warto też podkreślić, że nie byłoby tego gola gdyby nie świetna seria zwodów i podanie Andreja Themára.

Po przerwie lepiej prezentowali się nowotarżanie, którzy w ciągu 58 sekund zdobyli dwie bramki. Sposób na Clarke’a Saundersa znaleźli Justin Valentino i Dylan Willick.

Co prawda oświęcimianie zdołali doprowadzić do wyrównania (trafienie Martina Przygodzkiego), ale „Szarotki” znów odpowiedziały z nawiązką. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili Richard Jenčík i Emil Švec.

W 52. minucie wynik spotkania na 5:2 ustalił Jenčík, który zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Alexandra Petterssona.

Zawsze powtarzam, że mecz trwa sześćdziesiąt minut. Tylko w pierwszej tercji byliśmy odpowiednio przygotowani do tego meczu. Robiliśmy na lodzie to, co sobie przed meczem powiedzieliśmy. W drugiej tercji byliśmy już innym zespołem. Przestaliśmy pracować na lodzie i nie byliśmy się w stanie przeciwstawić bardzo agresywnie grającej drużynie gospodarzy

– powiedział Nik Zupančič, szkoleniowiec Unii.

Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w piątek. Na własnym lodzie zmierzą się z GKS-em Katowice (godz. 18:00).

Zostało parę meczów do rozpoczęcia play-off. Widać, że dyspozycja każdej drużyny idzie w górę. Wracamy do domu. Jutro jest nowy dzień i pracujemy dalej

– dodał słoweński szkoleniowiec.

Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
0:1 – Daniił Oriechin – Andrej Themár, Patryk Noworyta (09:01, 5/4),
1:1 – Justin Valentino – Richard Jenčík, Bartłomiej Neupauer (21:39),
2:1 – Dylan Willick – Emil Švec, Tomáš Franek (22:37),
2:2 – Martin Przygodzki – Radek Meidl, Peter Bezuška (26:18),
3:2 – Richard Jenčík – Justin Valentino, Petr Chaloupka (30:49),
4:2 – Emil Švec – Dylan Willick, Alexander Pettersson (37:15, 5/4),
5:2 – Richard Jenčík – Alexander Pettersson, Bartłomiej Neupauer (51:31, 5/4).

Sędziowali: Sebastian Kryś, Patryk Pyrskała (główni) – Marcin Młynarski, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 10-8.
Strzały: 39-36 (10-12, 15-14, 14-10).
Widzów: 1000.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed; Franek, Willick, Švec – Chaloupka, Puzić; Pettersson (2), Dziubińński (4), Nättinen – Stadel, Sulka (4); Valentino, Neupauer, Jenčík – Mrugała; Słowakiewicz, Siuty, Campbell.
Trener: Phillip Barski

Unia: Saunders – Zaťko (6), Pretnar; Koblar, Kalan (2), S. Kowalówka – Luža, Bezuška; Meidl, Trandin, Przygodzki – P. Noworyta, Wanacki; Garszyn, Oriechin, Themár – M. Noworyta; Malicki, Krzemień, Wanat.
Trener: Nik Zupančič.