Nie dla nas dziś Pucharu smak…

Niestety, zawodnikom Re-Plast Unii Oświęcim nie udało się wywalczyć Pucharu Polski W finałowej potyczce z JKH GKS-em Jastrzębie oświęcimianie ulegli 2:3.

Już pierwsza tercja pokazała jak ciężkim spotkaniem będzie pojedynek finałowy o Puchar Polski. Starcie na Jantorze lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy po niespełna trzech minutach gry mogli cieszyć się z pierwszej bramki. Rzut karny na gola zamienił Zack Phillips.

Bramka dla Re-Plast Unii Oświęcim przyszła w 12. minucie. Po strzale Semena Garshina tor lotu krążka zmienił Daniil Orekhin i „guma” wylądowała w bramce JKH.

Drugą i trzecią odsłonę spotkania ponownie lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy dwukrotnie pokonywali Clarke’a Saundera. Najpierw naszego bramkarza do kapitulacji zmusił Roman Rac, a później Kamil Wróbel.

W końcówce trener biało-niebieskich postawił wszystko na jedną kartę, zastępując bramkarza dodatkowym graczem z „pola”. Ten zabieg przyniósł jednak tylko bramkę „kontaktową” autorstwa Bretta McKenzie. Na gola wyrównującego zabrakło już czasu…

Skrót spotkania finałowego dostępny jest na stronie TVP Sport.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

1:0 Zack Phillips (02:59, rzut karny)
1:1 Daniil Orekhin – Semen Garshin – Teddy Da Costa (11:21)
2:1 Roman Rac – Mateusz Bryk (23:47)
3:1 Kamil Wróbel – Roman Rac – Radosław Sawicki (46:57)
3:2 Brett McKenzie – Teddy Da Costa – Ryan Glenn (59:25, w przewadze)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek i Krzysztof Kozłowski (główni) – Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Minuty karne: 18 – 4
Strzały: 25 – 25
Widzów: bez udziału publiczności

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk (2), Górny (2); Phillips, Rac, Kasperlik – Sevcenko, Kostek; Urbanowicz, Hovorka, Nalewajka Ł. – Jass (14), Horzelski; Wałęga, Wróbel, Sołtys – Nalewajka R., Michałowski; Sawicki, Jarosz, Paś.
Trener: Robert Kalaber

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (57:34) – Glenn, Luza (2); McKenzie, Sherbatov, Brule – Bartley, Pretnar; Kowalówka, Kalan (2), Koblar – Bezuska, Zatko; Garshin, Da Costa, Orekhin – Noworyta P., Noworyta M.; Trandin, Krzemień, Przygodzki.
Trener: Kevin Constantine