Na terenie mistrza Polski

Dziś zostanie rozegrana 24. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie.

Podopieczni Toma Coolena z dorobkiem 41 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce pokonali 4:3 Zagłębie Sosnowiec i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Dziś biało-niebiescy zmierzą się z JKH GKS-em Jastrzębie i będą musieli poradzić sobie bez Patryka Noworyty, który złapał palec u ręki. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Andreja Themára.

Jastrzębianie zgromadzili do tej pory 34 punkty i zajmują czwartą pozycję. Do trzeciego GKS-u Tychy tracą tylko jedno „oczko”. Podopieczni Róberta Kalábera w ostatniej kolejce pokonali KH Energę Toruń 5:0 i przełamali serię dwóch porażek z rzędu.

Zespół mistrza Polski musi sobie radzić bez trzech kluczowych obrońców: Mateusza Bryka, Siarhieja Bahalejszy oraz Mārisa Jassa. W obecnej chwili najmocniejszymi punktami ekipy znad czeskiej granicy są Słowak Roman Rác (8 bramek, 12 asyst) oraz tercet Łotyszy: Egils Kalns, Vitālijs Pavlovs oraz Frenks Razgals.

Oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwa razy w lidze triumfowali biało-niebiescy (4:2 i 5:2), a w Superpucharze Polski hokeiści JKH.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia oraz Paweł Kosidło z Opola. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Kamila Korwina.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.