Miejska dotacja dla Unii

Miło nam poinformować, iż nasz klub otrzymał dotację z budżetu miasta w wysokości 500 tys. zł. – Doceniamy wysiłek zawodników włożony w ostatni mecz z JKH GKS Jastrzębie – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut

Drużyna hokeja na lodzie Re-Plast Unia Oświęcim otrzymała dofinansowanie z budżetu miasta. Umowę promocyjną podpisali prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i prezes spółki Oświęcimski Sport Paweł Kram. Dotacja wynosi 500 tys. zł.

Drużyna jest na finiszu rozgrywek i przed fazą play-off.

Doceniamy wysiłek zawodników włożony w ostatni mecz z JKH GKS Jastrzębie. Chociaż nie udało się zdobyć Pucharu Polski i przełamać trzykrotnego z rzędu prymatu jastrzębian to nasi zawodnicy swoją grą i postawą pokazali, że są w stanie powalczyć o najwyższe cele w play – off w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w tym sezonie – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – To była dobra promocja hokeja i naszego miasta – dodaje.

Miasto Oświęcim jest głównym partnerem drużyny Re-Plast Unii Oświęcim i od sześciu lat większościowym udziałowcem Spółki.

Robimy wszystko aby osiągnąć jak najlepszy wynik sportowy. Sezon ten jest bardzo wyrównany i każda z drużyn może powalczyć z każdym – mówi Paweł Kram, Prezes Oświęcimskiego Sportu. Dziękujemy Miastu za wsparcie oświęcimskiego hokeja. Dzięki tym pieniądzom oraz innych sponsorów możemy walczyć o największe trofea i być sportową wizytówką Miasta Oświęcim – dodaje

Rolą spółki jest kreowanie pozytywnego wizerunku Oświęcimia w mediach jako miasta stwarzającego warunki do rozwoju i upowszechniania sportu. Hokeiści promują Oświęcim podczas meczów rozgrywek ekstraligowych, a herb miasta jest między innymi na koszulkach zawodników, banerach reklamowych i materiałach promocyjnych oraz stronie internetowej i portalach społecznościowych.

Comments are closed.