Mecz na szczycie PHL!

Dziś zostanie rozegrany mecz 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie GKS-em Katowice. Stawką tego spotkania będzie fotel lidera.

Biało-niebiescy zgromadzili do tej pory 65 punktów i taki dorobek daje im pierwsze miejsce w tabeli. Nad drugą GieKSą mają dwa „oczka” przewagi, ale też jedno spotkanie rozegrane mniej.

Podopieczni Toma Coolena ostatni mecz rozegrali 6 stycznia 2022, przegrywając na własnym lodzie z JKH GKS-em Jastrzębie 2:5. Później oświęcimską szatnię nawiedził koronawirus i zawodnicy musieli udać się na przymusową kwarantannę.

Z kolei katowiczanie są w coraz lepszej dyspozycji. Wygrali ostatnie trzy mecze z rzędu, a we wtorek rozbili na własnym lodzie Tauron Podhale Nowy Targ 8:0. Po kontuzji Grzegorza Pasiuta ciężar gry na własne barki wzięli Patryk Wronka i Bartosz Fraszko, którzy są w najlepszej piątce klasyfikacji kanadyjskiej.

Dodajmy, że w tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie i w każdym z nich triumfowali oświęcimianie (4:2, 3:2 k. 2:1)

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Patryk Pyrskała z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Wojciecha Czecha i Michała Żaka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.


Comments are closed.