Mecz na szczycie. Czas na kolejne starcie finalistów

Dziś zostanie rozegrany mecz 11. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Katowice.

Zacznijmy od tego, że oświęcimianie przewodzą w ligowej tabeli. Na ich koncie widnieją 24 punkty oraz 42 gole, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Wygrali do tej pory 8 z 9 ligowych meczów, a jedyną porażkę ponieśli na własnym lodzie właśnie z… katowiczanami (1:4).

Trener Nik Zupančič ma do dyspozycji wszystkich zawodników z pola, na czele z Krystianem Dziubińskim, który z dorobkiem 7 bramek jest najlepszym strzelcem PHL. Zabraknąć może jedynie Linusa Lundina, który zmaga się z urazem.

Z kolei podopieczni Jacka Płachty zaksięgowali 21 „oczek”, ale od razu trzeba zaznaczyć, że rozegrali oni od ekipy Unii o jedno spotkanie mniej.

GieKSa ma w swoich szeregach obecnie najskuteczniejszego bramkarza w lidze. John Murray interweniuje bowiem ze skutecznością oscylującą w granicach 96,2 procent i wpuszcza średnio 1,13 bramki na mecz.

Mocnymi punktami katowickiej defensywy są Maciej Kruczek, Marcin Kolusz, Patryk Wajda i Jakub Wanacki, a rej w ataku wiedzie tercet Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut – Brandon Magee. Ten pierwszy z dorobkiem 15 punktów (4 gole, 11 asyst) przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej. Występ Pasiuta, ze względu na chorobę, stoi pod znakiem zapytania. Podobnie zresztą jak Patryka Krężołka, który zmaga się z kontuzją barku.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy i Paweł Kosidło z Opola. Na liniach zobaczymy Wojciecha Moszczyńskiego i Sławomira Szachniewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.