Lider z Oświęcimia!

27. kolejka Polskiej Hokej Ligi okazała się niezwykle udana dla Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie KH Energę Toruń 3:1 i objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

Ekipa z Chemików 4 po pierwszej tercji prowadziła 1:0. Worek z bramkami rozwiązał Wasilij Strielcow, który popisał się przepięknym uderzeniem z prawego bulika.

W drugiej części gry bramki nie padły, a podopieczni Toma Coolena o losach spotkania przesądzili w 45. minucie. Wówczas w ciągu zaledwie 12 sekund zdobyli dwie bramki i rzucili torunian na łopatki. Najpierw jak z armaty wypalił Teddy Da Costa, a później Aleksandr Strielcow wykorzystał podanie zza bramki swojego brata bliźniaka.

„Stalowym Piernikom” udało się delikatnie przypudrować wynik. Na 72 sekundy przed końcem honorowego gola zdobył Vadim Vasjonkin, wykorzystując okres gry w przewadze.

Warto podkreślić, że dla Re-Plast Unii było to piąte zwycięstwo z rzędu, z kolei dla KH Energi szósta kolejna porażka.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
1:0 – Wasilij Strielcow – Aleksandr Strielcow, Krystian Dziubiński (17:25),
2:0 – Teddy Da Costa (44:42, 5/4),
3:0 – Aleksandr Strielcow – Wasilij Strielcow (44:54),
3:1 – Vadim Vasjonkin – Aleksander Rodionow (58:48, 5/4).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Paweł Kosidło (główni) – Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi)
Minuty karne: 6-8.
Strzały: 29-27.
Widzów: 800.

Unia: R. Kowalówka – Stasienko, Orłow; Themár (2), Da Costa (2), Oriechin – Glenn, Bezuška; A. Strielcow, W. Strielcow (2), Dziubiński – P. Noworyta, Paszek; Trandin, Krzemień, S. Kowalówka oraz M. Noworyta, Prusak.
Trener: Tom Coolen.

KH Toruń: C. Mölder – Szkodienko (2), Zieliński; Szabanow (2), Arrak, Huhdanpää (2) – Kozłow, Rodionow; Limma, Korczocha, Syty – A. Jaworski, Szkrabow; Vasjonkin, K. Kalinowski, Kogut – Skólmowski, Wenker; M. Kalinowski, Rożkow, Olszewski (2).
Trener: Jussi Tupamäki