Lider z Oświęcimia (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim w meczu 4. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 3:0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Pawło Padakin, Tommi Laakso i Krystian Dziubiński. Czyste konto zachował Linus Lundin, który obronił 28 uderzeń rywali.

Jastrzębianie przyjechali do Oświęcimia, aby pozbyć się fatalnej serii trzech porażek z rzędu i w końcu podreperować swój snajperski dorobek. Ta sztuka im się nie udała.

Najbliżej szczęścia był w 19. minucie do siatki trafił debiutujący w PHL Josef Mikyska, który pociągnął z nadgarstka. Sędziowie posiłkując się analizą wideo nie zaliczyli tego gola, dopatrując się spalonego w polu bramkowym.

Najlepsze okazje dla Unii mieli Pawło Padakin, Aleksandr Jerofejevs i Sebastian Kowalówka. Uderzenia dwóch pierwszych obronił Bence Bálizs, a krążek po strzale Sebastiana Kowalówki zatrzymał się na poprzeczce.

Przełomowym momentem spotkania była końcówka drugiej tercji. Biało-niebiescy przez pełne dwie minuty grali w podwójnej przewadze i wykorzystali tę okazję. Na listę strzelców wpisał się Pawło Padakin.

Biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie w 55. minucie, znów dobrze rozgrywając przewagę. Tym razem uderzenie Padakina poprawił Tommi Laakso.

O losach spotkania definitywnie przesądził Krystian Dziubiński, który znakomicie przymierzył pod poprzeczkę.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
1:0 Pawło Padakin – Michael Cichy, Filipp Pangiełow-Jułdaszew (38:48, 5/3),
2:0 Tommi Laakso – Pawło Padakin, Michael Cichy (54:24, 5/4),
3:0 Krystian Dziubiński (57:19).

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) – Andrzej Nenko, Maciej Waluszek (liniowi).
Minuty karne: 4-8.
Strzały: 35-28.
Widzów: 1300.

Unia: L. Lundin – F. Pangiełow-Jułdaszew, A. Jerofejevs; A. Szczechura, M. Cichy, P. Padakin – K. Jākobsons, R. Diukow; T. Laakso, K. Dziubiński, T. Da Costa – P. Bezuška (2), P. Noworyta; A. Denyskin, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek (2); J. Sołtys, D. Wanat, E. Ahopelto.
Trener: Krzysztof Majkowski.

JKH GKS: B. Bálizs – K. Górny (2), M. Bryk (2); M. Urbanowicz, D. Paś, P. Pelaczyk – Ē. Ševčenko (4), E. Jansons; M. Kaleinikovas, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs – A. Kostek, O. Viinikainen; M. Korkiakoski, J. Švec, J. Mikyska – M. Horzelski, J. Kamienieu; R. Nalewajka, D. Jarosz, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber