Koniec sezonu dla „Unitów”

Porażką po serii rzutów karnych pożegnaliśmy się z rozgrywkami Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2020/21. Seria ćwierćfinałowa z GKS-em Katowice padła łupem katowiczan, którzy wkrótce rozpoczną zmagania w półfinale PHL.

Zawodnicy obu ekip przyzwyczaili nas już, że w ostatnich meczach na bramki musieliśmy długo czekać. Tak było i w tym spotkaniu. Wynik otworzył dopiero w 36. minucie Gilbert Brule. Kanadyjczyk wykorzystał błąd katowickiej defensywy i pomknął na bramkę Juraja Simbocha, finalizując tę akcję celnym strzałem.

Nasi zawodnicy nie mogli się jednak długo cieszyć z prowadzenia, gdyż już po niespełna trzech minutach Andrei Stepanov doprowadził do wyrównania. Napastnik GieKSy wykorzystał grę katowiczan w liczebnej przewadze, dobijając strzał Grzegorza Pasiut i doprowadzając do wyrównania.

W trzeciej części meczu bramek nie oglądaliśmy, choć oświęcimianie mieli optyczną przewagę nad wydarzeniami na lodzie. Brakowało jednak szczęścia w znalezieniu drogi do bramki strzeżonej przez Juraja Simbocha.

Po przerwie na czyszczenie lodu obie drużyny przystąpiły więc do dogrywki. W niej ponownie to nasz zespół miał więcej dogodnych okazji strzeleckich, jednak za każdym razem na posterunku stawał Simboch. Po kolejnych 20 minutach o losach meczu i całej serii decydowały zatem rzuty karne.

Konkurs najazdów rozpoczął się od nieudanych prób Trandina i Rohtli. Później przyszło przełamanie w wykonaniu Ryana Glenna, który wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Później jednak szczęście sprzyjało już tylko katowiczanom, którzy dwukrotnie pokonywali Clarke’a Saundersa. Najpierw drogę do naszej bramki znalazł Andrei Stepanov, a chwilę później do półfinału swój zespół wprowadził Grzegorz Pasiut, który ustalił wynik tego spotkania.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:2k. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0d., 1:2k.)
1:0 Gilbert Brule (35:57)
1:1 Andrei Stepanov – Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko (38:48, w przewadze)
1:2 Grzegorz Pasiut (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek i Krzysztof Kozłowski (główni) – Wojciech Moszczyński i Wiktor Zień (liniowi)
Minuty karne: 14 – 2
Strzały: 38 – 42
Widzów: bez udziału publiczności

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Pretnar (2), Swindlehurst; Kalan (10), Kowalówka, Koblar – Glenn, Luza (2); Sherbatov, McKenzie, Brule – Bezuska, Zatko; Garshin, Da Costa, Orekhin – P. Noworyta, M. Noworyta; Trandin, Krzemień, Przygodzki.
Trener: Kevin Constantine

GKS Katowice: Simboch – Kruczek, Wajda; Fraszko, Pasiut, Stepanov – Marttinen, Franssila (2); Kuronen, Rohtla, Kubalik – Lyamin, Krawczyk; Michalski, Starzyński, Wanat – Andersons, Zieliński; Nahunko, Paszek, Adamus.
Trener: Andrei Parfyonov

Comments are closed.