Kolejny mecz o „sześć punktów”

W piątek hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim zmierzą się na własnym lodzie z GKS-em Katowice. To spotkanie może mieć kluczowe znaczenie dla ostatecznego układu tabeli.

Wicemistrzowie Polski z dorobkiem 57 punktów zajmują na razie czwarte miejsce w tabeli. Nad podopiecznymi Andrieja Parfionowa mają dwa „oczka” przewagi, ale rozegrali też o dwa spotkania więcej.

Trzeba też zaznaczyć, że dotychczasowe ligowe starcia obu ekip były bardzo twarde i bardzo wyrównane. W każdym z nich o zwycięstwie decydował jeden gol. Biało-niebiescy wygrali 1:0, a katowiczanie dwukrotnie: 2:1 po dogrywce i 4:3 po rzutach karnych.

Jeśli oświęcimianie chcą sięgnąć po kolejne zwycięstwo, to przede wszystkim muszą niemal bezbłędnie zagrać w destrukcji i zademonstrować taką skuteczność, jak choćby w ostatnim meczu z Comarch Cracovią (4:2).

GKS Katowice ma w składzie kilka indywidualności. Na spore słowa uznania zasługuje w tym sezonie Juraj Šimboch, który jest na razie najlepszym bramkarzem Polskiej Hokej Ligi (skuteczność 93,3 procent).

Ważnym punktem katowickiej defensywy jest Maciej Kruczek, który z dorobkiem jest najlepiej punktującym obrońcą naszej ligi (21 „oczek”). Na swoim poziomie gra Miika Franssila.

Rej w ataku wiodą Grzegorz Pasiut, Patryk Krężołek, Bartosz Fraszko i Andriej Stiepanow. Ten ostatni znakomicie wkomponował się do katowickiego zespołu. Dowód? W 5 meczach zdobył 4 bramki, do których dołożył też 4 asysty.

Trener Kevin Conastantine ma do dyspozycji niemal pełny skład. Brakuje jedynie Jakuba Wanackiego, który przechodzi rehabilitację po przebytej kontuzji.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Robert Długi i Mateusz Niżnik z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Kamila Korwina.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt – 16 zł.

Informujemy, że zarząd Re-Plast Unii Oświęcim przedłużył subskrypcję darmowych spotkań dla członków „Klubu 100” i posiadaczy karnetów. Kody pozostają więc bez zmian.Sponsorem meczu jest Power Green

Comments are closed.