Kolejne wzmocnienie Unii. To doświadczony defensor

Re-Plast Unia Oświęcim dokonała szóstego transferu przed sezonem 2022/2023. Do ekipy z Chemików 4 dołączył Aleksandrs Jerofejevs, który podpisał roczny kontrakt.

Jerofejevs ma 38 lat. Mierzy 189 cm, waży 94 kg i gra lewym uchwytem kija. Jest prawdziwym hokejowym obieżyświatem, który jadł chleb z niejednego pieca.

To zawodnik niezwykle doświadczony zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i ligowym. Wystąpił z reprezentacją Łotwy na siedmiu Mistrzostwach Świata Elity, a także grał w wymagających ligach jak KHL oraz na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Finlandii, Czechach i na Słowacji

– wyjaśniają przedstawiciele zarządu.

Jerofejevs rozegrał 247 spotkań w KHL, w których zgromadził 34 punkty za 8 bramek i 26 asyst. Na jego bezpośrednim zapleczu wystąpił w 100 meczach, strzelił 5 goli i zanotował 27 kluczowych zagraniach.

Z niezłej strony prezentował się też na czeskich (69 konfrontacji, 5 punktów) i słowackich taflach (76 spotkań i 25 „oczek”). Z drużyną Slovana Bratysława w 2011/2012 zdobył nawet tytuł mistrzowski.

Poprzednie rozgrywki rozpoczął w Olimpie Ryga, z którego przeniósł się do jednej z najlepszych drużyn czeskiej Chance Ligi – VHK Vsetín. Był jego kluczowym obrońcą, o czym świadczą statystyki. W 51 meczach strzelił 4 gole, zaliczył 19 asyst, a jego wynik w klasyfikacji plus/minus, niezwykle istotnej da obrońców, wyniósł +32.

Otrzymaliśmy na temat Saszy wiele pozytywnych rekomendacji. Rozmawialiśmy z jego byłym trenerem Romanem Stantienem, a także z łotewskimi szkoleniowcami. Wszyscy wskazywali na jego dojrzałość taktyczną i wysokie umiejętności. Liczymy, że będzie on wzmocnieniem naszego zespołu

– dodaje zarząd.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z oświęcimskim klubem mają też bramkarze Linus Lundin i Robert Kowalówka, obrońcy Fillip Pangiełow-Jułdaszew, Peter Bezuška, Miłosz Noworyta, Patryk Noworyta, Kamil Paszek oraz występujący w formacji ofensywnej: Pawło Padakin, Michael Cichy, Alexander Szczechura, Teddy Da Costa, Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys, Dariusz Wanat i Adrian Prusak.

Comments are closed.