Kadra zagra w Estonii. Krystian Dziubiński kapitanem!

W dniach 11-13 listopada reprezentacja Polski wystąpi w Baltic Challenge Cup w Tallinie. Rywalami Biało-Czerwonych będą Estonia, Łotwa i Litwa a mecze będą transmitowane w Polski Hokej TV. 


Pierwszy raz

Róbert Kaláber, który jest selekcjonerem reprezentacji od czerwca 2020 roku, po raz pierwszy ma do dyspozycji tak młodą kadrę.

W poprzednim roku stawiałem na doświadczonych zawodników, bo przygotowywaliśmy się do mistrzostw świata, które zostały w końcu odwołane. W 2021 roku szlifowaliśmy formę na Turniej Kwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Bratysławie i też miałem bardziej ogranych zawodników

– tłumaczy Słowak.

W reprezentacji są między innymi 21-letni Jakub Bukowski, 20-letni Michał Naróg i 19-letni Karol Biłas.

W zespole jest dwóch doświadczonych graczy, Patryk Wajda i Krystian Dziubiński.

Są wzorem dla młodych między innymi w kwestii profesjonalnego podejścia do treningów

– dodaje szkoleniowiec.

Kapitanem Kadry Narodowej Seniorów jest Dziubiński, który w sierpniu dobrze wypadł w Turnieju Kwalifikacyjnym do ZIO, który odbył się w Bratysławie, gdzie reprezentacja Polski pokonała Białoruś oraz przegrała ze Słowacją i Austrią.

Pozostał nam niedosyt po porażce z Austrią, ale z tych meczów na pewno mogliśmy wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków

– mówi Dziubiński, który nie będzie jedynym zawodnikiem Re-Plast Unii w kadrze. Oprócz niego na zgrupowanie został powołany Kamil Paszek.


Chcą to powtórzyć

Wcześniej w kwietniu na lodowisku Jantor w Katowicach Biało-Czerwoni wygrali Turniej Trójmorza, również grając z Estonią, Litwą i Łotwą.

Mecze reprezentacji Polski będą transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Terminarz meczów reprezentacji Polski w Baltic Challenge Cup, Tallin, Estonia

Czwartek, 11 listopada

Polska – Litwa, godz. 14:00

Piątek, 12 listopada

Polska – Łotwa, godz. 14:30

Sobota, 13 listopada

Estonia – Polska, godz. 18:00

Przypominamy, że w tym tygodniu grać również będzie reprezentacja Polski kobiet. W dniach 11-14 listopada Hokejowe Orlice w Finale Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich zmierzą się z Węgierkami, Czeszkami i Norweżkami. Mecze Polek będą transmitowane w TVP Sport.Comments are closed.