Jest drugie zwycięstwo!

W drugim meczu ćwierćfinału play-off Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Ciarko STS Sanok 3:2 i do awansu do półfinału potrzebuje już tylko dwóch zwycięstw!

Podopieczni Toma Coolena w przekroju całego meczu byli lepszym zespołem. Mieli więcej z gry i znacznie częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich.

Po pierwszej tercji był remis 1:1. W 6. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Bukowski, który uderzeniem z bekhendu zwieńczył szybką kontrę i zaskoczył Clarke’a Saundersa. Wyrównał Krystian Dziubiński, który w 9. minucie poprawił uderzenie Victora Rollina Carlssona. Warto dodać, że oświęcimianie grali wówczas w przewadze.

Obraz gry się nie zmienił również po przerwie. Dalej byliśmy świadkami twardego boju i solidnej harówki na lodzie.

W 27. minucie prowadzenie Unii dał Jegor Orłow, popisując się soczystym uderzeniem z pełnego zamachu, a chwilę później na 3:1 mógł podwyższyć Aleksandr Strielcow, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Sanoczanie w 38. minucie wyrównali, znów dzięki dobrze wyprowadzonej kontrze. Na listę strzelców wpisał Aleksandr Mokszancew, który zaskoczył Saundersa precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka.

Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do biało-niebieskich, a konkretnie do Victora Rollina Carlssona. Szwedzki środkowy uderzeniem z bulika zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi, bo w trzeciej odsłonie gole już nie padły.

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
0:1 Jakub Bukowski – Aleksi Hämäläinen (05:53),
1:1 Krystian Dziubiński – Victor Rollin Carlsson, Teddy Da Costa (09:00, 5/4),
2:1 Jegor Orłow – Dariusz Wanat, Sebastian Kowalówka (26:49),
2:2 Aleksandr Mokszancew – Krystian Mocarski (37:18),
3:2 Victor Rollin Carlsson – Sebastian Kowalówka, Kamil Paszek (38:33).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni) – Wiktor Zień, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 4-8.
Strzały: 35-13.
Widzów: 1550.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla Re-Plast Unii Oświęcim.
Następny mecz: w niedzielę o 18:00 w Sanoku.

Unia: C. Saunders – R. Glenn, K. Paszek; D. Oriechin, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa (2) – J. Orłow (2), N. Stasienko; A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński – M. Rogow, P. Bezuška; A. Themár, D. Apalkow, A. Prusak – M. Noworyta, P. Noworyta; D. Wanat, Ł. Krzemień, S. Kowalówka.
Trener: Tom Coolen.

STS Sanok: D. Salama – E. Piippo, S. Jekunen, R. Sawicki, A. Hämäläinen (4), J. Bukowski – J. Marva, J. Karlsson, T. Henttonen, S. Tamminen, A. Mokszancew (2) – K. Olearczyk, B. Rąpała, M. Bielec (2), M. Wilusz, K. Mocarski – B. Florczak; Ł. Łyko, K. Filipek, M. Biały oraz S. Bar.