Jeden gol wystarczył (WIDEO)

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli dziś hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe GKS Katowice 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Aleksiej Trandin, a w bramce świetnie zaprezentował się Clarke Saunders. Kanadyjski golkiper obronił 32 uderzenia rywali i zachował trzecie w sezonie czyste konto.

Oświęcimianie po raz pierwszy w tym sezonie pokonali katowiczan. Tym razem wystarczył im jeden gol, na dodatek zdobyty w przewadze.

Ciężko zapracowaliśmy na tę wygraną. Wszyscy zostawili na lodzie sporo zdrowia

– powiedział Aleksiej Trandin, środkowy trzeciego ataku i autor zwycięskiego trafienia.

Podopieczni Kevina Constantine’a z dbałością o szczegóły starali się grać w defensywie. Po pierwszej odsłonie mieli więcej powodów do radości, bo w 15. minucie wykorzystali okres gry w przewadze i objęli prowadzenie. Ryan Glenn uderzył z linii niebieskiej, a utrudniający pracę bramkarzowi rywal Aleksiej Trandin sprytnie przekierował krążek do bramki.

W drugiej odsłonie wynik nie uległ zmianie, choć obie drużyny miały po kilka dogodnych okazji. Katowiczanie oddali 15 strzałów, ale nie zdołali zaskoczyć dobrze dysponowanego Clarke’a Saundersa. Kanadyjczyk zwijał się jak w ukropie, zwłaszcza podczas gier swojego zespołu w osłabieniu.

Na ostatnią tercję oświęcimianie wyszli z prostymi założeniami. Koncentrowali się przede wszystkim na tym, by nie stracić gola, a swoich szans szukali w kontratakach.

Katowiczanie nie dawali za wygraną i na 65 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry trener Andriej Parfionow poprosił o czas. Chwilę później poszedł o krok dalej i zdjął z bramki Juraja Šimbocha i wprowadził do gry dodatkowego napastnika. Ten ryzykowny manewr nie przyniósł zamierzonego efektu i pełna pula powędrowała na konto oświęcimian.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
0:1 – Aleksiej Trandin – Ryan Glenn, Eliezer Sherbatov (14:52, 5/4).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Patryk Kasprzyk (główni) – Paweł Bajon, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 32-17 (9-6, 15-8, 8-3).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

GKS Katowice: Šimboch – Kruczek, Wajda; Michalski, Pasiut, Fraszko – Andersons, Zieliński; Mularczyk, Starzyński (4), Wanat (2) – Franssila, Krawczyk; Krężołek, Rohtla, Kuronen – Skrodziuk, Paszek, Adamus.
Trener: Andriej Parfionow.

Re-Plast Unia: Saunders – Luža, Glenn; Sherbatov (4), Da Costa, Oriechin – Zaťko, Bezuška; S. Kowalówka, Kalan (2), Koblar – M. Noworyta, P. Noworyta; Malicki, Trandin, Przygodzki – Piotrowicz, Krzemień (2), Prusak (2) oraz Kusak.
Trener: Kevin Constantine.

Comments are closed.