Jastrzębianie skuteczniejsi (WIDEO)

Nie udał się zawodnikom Re-Plast Unii Oświęcim wyjazd do Jastrzębia-Zdroju. Podopieczni Kevina Constantine’a przegrali z miejscowym JKH GKS-em 0:4.

Biało-niebiescy na prowadzenie mogli wyjść już kilkanaście sekund po rozpoczęciu spotkania, ale dobrych okazji nie wykorzystali Luka Kalan i Gilbert Brulé. I to zemściło się na oświęcimianach chwilę później, bo sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Zackary Phillips, który najszybciej dopadł do odbitego krążka i wypalił pod poprzeczkę.

Choć w pierwszej odsłonie więcej z gry mieli oświęcimianie, to nie zdołali znaleźć sposobu na Patrika Nechvátala. Golkiper JKH bronił z ogromnym wyczuciem i miał też sporo szczęścia.

Podopieczni Róberta Kalábera milowy krok do zwycięstwa zrobili w drugiej odsłonie, zdobywając dwie bramki. Najpierw po znakomitym dograniu Mārisa Jassa dobrze przymierzył Jan Sołtys (22. minuta), który później wyłożył jak na tacy gumę Kamilowi Wałędze (39.). Ten przymierzył w długi róg i było już 3:0.

Na początku trzeciej odsłony pieczęć na zwycięstwie postawił Māris Jass, zaskakując Clarke’a Saundersa uderzeniem z niemal zerowego kąta.

Oświęcimianie szukali kontaktowego gola, ale Nechvátal w dobrym stylu obronił uderzenia Luki Kalana, Eliezera Sherbatova oraz Victora Bartleya.


JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

1:0 – Zackary Phillips – Māris Jass, Martin Kasperlík (01:14),
2:0 – Jan Sołtys – Māris Jass (21:59),
3:0 – Kamil Wałęga – Jan Sołtys  (38:08),
4:0 – Māris Jass – Dominik Jarosz (42:43).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Patryk Kasprzyk (główni) – Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 8-6.
Strzały: 29-23 (9-7, 11-5, 9-11).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

JKH GKS: Nechvátal – Bryk, Górny; Paś, Urbanowicz, Hovorka (2) – Ševčenko, Kostek; Kasperlík, Rác,  Phillips – Jass (2), Horzelski; Wałęga (2), Sołtys, Wróbel – Michałowski, Gimiński; R. Nalewajka (2), Jarosz, Pelaczyk.
Trener: Róbert Kaláber.

Unia: Saunders – Bartley (4), Pretnar; McKenzie (2), Kalan, Brulé – Zat’ko, Bezuška; Sherbatov, Da Costa, Oriechin – Luža, M. Noworyta; Garszyn, Trandin, Koblar – S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki oraz Dudkiewicz.
Trener: Kevin Constantine

Comments are closed.