Hokejowe serce i szczypta szczęścia

Półfinałowa rywalizacja wraca do Jastrzębia-Zdroju. Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim do awansu do finału potrzebują już tylko jednego zwycięstwo. Ale to jastrzębianie wygrali dwa ostatnie mecze.

Konia z rzędem temu, który przed rozpoczęciem fazy play-off przewidział, że w czterech meczach tej serii będziemy świadkami dogrywki. Rywalizacja jest szalenie wyrównana, a w serii do czterech zwycięstw jak na razie
3:2 (3:2 d., 4:2, 3:2 d., 3:4 d., 2:3 k.) prowadzą podopieczni Toma Coolena.

Oświęcimianie mogli zakończyć rywalizację z mistrzami Polski zarówno w czwartym, jak i piątym meczu. Najpierw zabrakło im odrobiny szczęścia, bo w ostatniej minucie uderzenie Ryana Glenna, które sprytnie przekierował Teddy Da Costa zatrzymało się na słupku. Z kolei w drugim ze wspomnianych meczów oświęcimianie stracili wyrównującego gola na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

W starciach z wciąż urzędującym mistrzem Polski niezwykle ważna będzie gra w destrukcji. Jastrzębianie mają bardzo szybkich napastników, którzy potrafią sobie wykreować wiele groźnych okazji. Cały zespół JKH gra twardo, agresywnie i potrafi używać forecheckingu.

Mocnymi punktami zespołu dowodzonego przez Róberat Kalábera są obrońca Siarhiej Bahalejsza, środkowy Dominik Paś oraz dwaj dynamiczni napastnicy Martin Kasperlík i Roman Rác.

Jeśli oświęcimianie chcą sięgnąć po zwycięstwo, to nie mogą stracić w meczu więcej niż dwóch bramek. Tak przynajmniej pokazała historia poprzednich konfrontacji. Niezwykle ważne będzie też zaangażowanie zwane przez wielu hokejowym sercem oraz łut szczęścia.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek i Marcin Polak z Bytomia. Na liniach zobaczymy Dariusza Pobożniaka i Wiktora Zienia.

Mecz rozpocznie się o 18:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.