Solidne wzmocnienie Unii. Rozegrał ponad 500 meczów w KHL

Kolejne dobre wieści z Chemików 4! Do drużyny Re-Plast Unii Oświęcim dołączył dziś doświadczony rosyjski defensor Aleksandr Łoginow, który podpisał roczny kontrakt.

Jest nam niezwykle miło, że obrońca tej klasy dołączył do naszej drużyny

– mówi z błyskiem w oku Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Łoginow jest wychowankiem Saławatu Jułajew Ufa i to właśnie w tym klubie grał najdłużej i najlepiej. W swoim dorobku ma tytuł mistrza Rosji, występ w Meczu Gwiazd KHL oraz srebrny medal mistrzostw świata zdobyty z młodzieżową reprezentacją „Sbornej” do lat 20.

Zresztą w KHL rozegrał w sumie 535 mecze, w których zdobył 49 bramek i zaliczył 101 asyst. Grał też w czeskiej ekstralidze, gromadząc w 26 meczach 14 punktów za 5 goli i 9 kluczowych zagrań.

Poprzedni sezon zakończył w rumuńskim klubie SC Csíkszereda i poprowadził go wspólnie z Tylerem Wishartem do złotego medalu w węgiersko-rumuńskiej Erste Lidze. Należał do najlepszych defensorów tych rozgrywek, co znakomicie potwierdzają statystyki. W 26 konfrontacjach sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali i zanotował też 13 asyst.

Wierzymy, że Aleksandr będzie wzmocnieniem naszego zespołu i wykorzysta swoje ogromne doświadczenie, które zebrał w trakcie gry w rosyjskiej Superlidze, KHL i najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach. Wszyscy liczymy, że oprócz atutów stricte defensywnych pokaże też swoje walory ofensywne

– dodaje Mariusz Sibik.

Nowy zawodnik ma pojawić się w grodzie nad Sołą 9 sierpnia.

Przypomnijmy, że wcześniej do drużyny Re-Plast Unii Oświęcim dołączyli bramkarz: Robert Kowalówka, obrońcy Kamil Paszek, Nicolas Schaus, Tyler Wishart oraz występujący w ataku Krystian Dziubiński, Dariusz Wanat, Zackary Phillips, Andrej Themár i Johan Skinnars.

Comments are closed.