GieKSa lepsza po dogrywce

W meczu 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unii Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS-em Katowice 3:4 po dogrywce.

Podopieczni Toma Coolena przystąpili do meczu po dwutygodniowej przerwie związanej z zakażeniami koronawirusem i przymusową kwarantanną.

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli katowiczanie, ale to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. Pięknym uderzeniem z nadgarstka popisał się Wasilij Strielcow.

GieKSa odpowiedziała po przerwie. W 26. minucie uderzenie Kallego Valtoli do bramki przekierował Igor Smal i był remis 1:1. Ekipa ze stolicy województwa śląskiego poszła za ciosem i w 31. minucie wyszła na prowadzenie. Lewym skrzydłem urwał się Bartosz Fraszko i uderzeniem między parkanami zaskoczył Clarke’a Saundersa.

Biało-niebiescy przed przerwą zdołali jeszcze wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Krystian Dziubiński. Ten sam zawodnik w 47. minucie dał prowadzenie Unii i wydawało się, że ten gol może okazać się milowym krokiem w kierunku zwycięstwa. Na dodatek oświęcimianie chwilę później trzykrotnie grali w przewadze, ale nie potrafili zrobić z tego użytku.

I to się na nich zemściło. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście wyrównali po sprawnie rozegranej kontrze i tym samym doprowadzili do dogrywki. W niej decydujący cios zadał Bartosz Fraszko, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 3:4 d. (1:0, 1:2, 1:1, d. 0:1)
1:0 Wasilij Strielcow – Krystian Dziubiński (14:22),
1:1 Igor Smal – Kalle Valtola, Mathias Lehtonen (25:38),
1:2 Bartosz Fraszko – Patryk Wronka (30:21),
2:2 Krystian Dziubiński – Andrej Themár, Victor Rollin Carlsson (34:08),
3:2 Krystian Dziubiński – Nikołaj Stasienko, Wasilij Strielcow (46:31),
3:3 Mateusz Michalski – Patryk Wronka, Bartosz Fraszko (57:14, 6/5, odłożona kara),
3:4 Bartosz Fraszko – Joona Monto (64:51, 4/4).

Sędziowali: Paweł Breske, Paweł Kosidło (główni) – Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 4-10.
Strzały:
35-34.
Widzów: 1500.

Unia: C. Saunders – P. Bezuška, R. Glenn (2); A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa – N. Stasienko (2), M. Rogow; A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński – J. Orłow, K. Paszek; D. Oriechin, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; D. Wanat, A. Trandin, W. Jerasow oraz Kusak.
Trener: Tom Coolen.

GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, A. Jakimienko; B. Fraszko, M. Kolusz, P. Wronka – M. Kruczek (2), P. Wajda; P. Krężołek, J. Monto (2), M. Saarelainen – C. Hudson (2), J. Wanacki (2); M. Bepierszcz, M. Michalski, I. Smal – D. Musioł, K. Valtola; A. Eriksson (2), M. Lehtonen, J. Prokurat.
Trener: Jacek Płachta.

Comments are closed.