Fińskie wzmocnienie biało-niebieskich

Działacze Re-Plast Unii Oświęcim dokonali siódmego transferu przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. Roczny kontrakt z ekipą biało-niebieskich podpisał dziś Erik Ahopelto.

Ahopelto mierzy 186 cm i waży 80 kilogramów. Jest 26-letnim fińskim środkowym, który do tej pory występował wyłącznie w swojej ojczyźnie. W swoim dorobku ma bowiem 24 spotkania w fińskiej Liidze (2 gole, 1 asysta), ale znacznie częściej występował na jej bezpośrednim zapleczu. W 208 meczach w Mestis zgromadził 129 punktów za 46 bramek i 83 kluczowe. Na ławce kar spędził 60 minut.

Nowy nabytek Unii ostatnie dwa lata spędził w drużynie Hermes i był jej czołowym zawodnikiem, a także zastępcą kapitana. Potwierdzają to też statystyki, otóż w 88 konfrontacjach pokonywał bramkarzy rywali 29-krotnie, a do tego dołożył 50 asyst.

To gracz, którzy dobrze radzi sobie po obu stronach tafli. Liczymy, że będzie on mocnym punktem naszego zespołu

– wyjaśniają przedstawiciele zarządu Re-Plast Unii, dodając, że umowa będzie obowiązywała przez najbliższy sezon.

Erik Ahopelto pojawi się w Oświęcimiu już jutro.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z oświęcimskim klubem mają też bramkarze Linus Lundin i Robert Kowalówka, obrońcy Aleksandrs Jerofejevs, Fillip Pangiełow-Jułdaszew, Peter Bezuška, Miłosz Noworyta, Patryk Noworyta, Kamil Paszek oraz występujący w formacji ofensywnej: Pawło Padakin, Michael Cichy, Alexander Szczechura, Teddy Da Costa, Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys, Dariusz Wanat i Adrian Prusak.

Comments are closed.