Finałowe odliczanie…

Już w najbliższy piątek nasi zawodnicy rozegrają mecz finałowy Pucharu Polski, w którym rywalem biało-niebieskich będzie drużyna JKH GKS-u Jastrzębie. Spotkanie to będzie okazją do rewanżu za zeszłoroczny finał PP.

Piątkowy mecz będzie piątym spotkaniem z JKH GKS-em Jastrzębie w sezonie 2020/21. Po dwóch zwycięstwach nasza drużyna dwukrotnie musiała uznać wyższość jastrzębian. Łączny bilans bramek w bezpośrednich meczach z tym rywalem to 13 goli zdobytych przez oświęcimian i 16 bramek JKH.

Dotychczasowe mecze z JKH GKS-em Jastrzębie:
20.09 Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 3:1
23.10 JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 8:10
04.12 Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 0:3
24.01 JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:0

Nasz klub po raz ostatni po trofeum sięgnął w sezonie 2002/03. W finałowej potyczce pokonaliśmy wówczas GKS Stoczniowiec Gdańsk 6:2. Jastrzębianie natomiast Puchar Polski zdobywali w ostatnich dwóch edycjach PP. Przed rokiem podopieczni Roberta Kalabera pokonali… oświęcimian 2:0 i obronili Puchar.

Sponsorem Re-Plast Unii Oświęcim w finale Pucharu Polski jest Składowisko Odpadów Komunalnych w Oświęcimiu

Piątkowy mecz finałowy rozpocznie się o godzinie 20:15 i zostanie rozegrany na lodowisku Jantor w Katowicach. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa odbędzie się on bez udziału publiczności.

Wszystkich kibiców Re-Plast Unii Oświęcim zachęcamy do oglądania meczu finałowego w TVP Sport i wspierania „Unitów” sprzed odbiorników telewizora. Początek studia przedmeczowego zaplanowano na 19:55.

Transmisję z piątkowego meczu przeprowadzi także Polskie Radio Katowice. Transmisja będzie dostępna pod linkiem.

Comments are closed.