MENU...

Finał nie dla Unii

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim nie zagrają w finale Pucharu Polski. Biało-niebiescy przegrali półfinałowe starcie Comarch Cracovią 3:4 po rzutach karnych.

Pierwsza odsłona nie przyniosła bramek, a na początku drugiej pojedynek sam na sam z Dienisem Pieriewozczikowem wykorzystał Krystian Dziubiński.

„Pasy” odpowiedziały z nawiązką, bo Clarke’a Saundersa dwukrotnie pokonał Dmitrij Ismagiłow. Rosyjski skrzydłowy za pierwszym razem zachował się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym, a za drugim precyzyjnie uderzył w długi róg.

Oświęcimianie nie poddali się i na początku trzeciej odsłony, w odstępie 44 sekund, zadali dwa ciosy. Najpierw dogranie Teddy’ego Da Costy na bramkę zamienił Victor Rollin Carlsson, a później ładnym uderzeniem w piątą dziurę popisał się Aleksandr Strielcow.

W 52. minucie krążek po raz czwarty znalazł się w krakowskiej bramce. Ryan Glenn wrzucił gumę z linii niebieskiej, a Teddy Da Costa przekierował gumę do siatki. Sędziowie jednak dopatrzyli się spalonego w polu bramkowym.

Na dwie minuty przed końcem krakowianie wyrównali i byliśmy świadkami dogrywki. W niej nie poznaliśmy zwycięzcy, więc sędziowie zarządzili serię rzutów karnych. Najazdy lepiej wykonywali zawodnicy „Pasów” i to oni zagrają w finale.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:4 k. (0:0, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 1:3)
1:0 Krystian Dziubiński (20:30),
1:1 Dmitrij Ismagiłow – Jewgienij Bodrow, Saku Kinnunen (29:07),
1:2 Dmitrij Ismagiłow – Artiom Woroszyło, Aleš Ježek (31:28),
2:2 Victor Rollin Carlsson – Teddy Da Costa, Sebastian Kowalówka (41:21),
3:2 Aleksandr Strielcow (42:05),
3:3 Collin Shirley – Damian Kapica, Jiří Gula (57:22),
3:4 Dmitrij Ismagiłow (65:00, Karny decydujący).

Rzuty karne:
Unia: Daniił Oriechin (-), Sebastian Kowalówka (-), Krystian Dziubiński (+), Aleksandr Strielcow (-).
Cracovia: Iwan Jacenko (+), Dmitrij Ismagiłow (+), ), Jakub Šaur (+),

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Paweł Breske (główni) – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 6-8 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 29-29
Widzów: 1200

Unia: Saunders – Stasienko, Orłow; Themár, Da Costa (2), Oriechin – Glenn, Bezuška; A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński – P. Noworyta, Paszek; Trandin, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; Wanat, Rollin Carlsson (4), Jerasow oraz Prusak.
Trener: Tom Coolen.

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Kapica (2), Dugin, Němec – Dudaš, Müller; Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Ježek (2), Kinnunen; Brynkus, Jacenko, Csamangó – J. Karlsson; Popiticz, Shirley (2), Bezwiński oraz Augustyniak.
Trener: Rudolf Roháček.